| MaScuzati a întrebat:

Cei care sunt Experti TPU cand cineva intreaba de exemplu ce inseamna funda expertii pot lua de undeva raspunsul si il posteaza sau scriu ei de la ei din cap?

Vreau un raspuns de la un Expert

Multumesc

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici, http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Răspunsul este oferit de expert prin buna cunoaștere a politicii site-ului.
Scriem din ce cunoaștem.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Expertii (si nu numai), in cazul intrebarilor repetitive, sau scriu de fiecare data un raspuns nou, sau reposteaza raspunsurile scrise de EI in trecut. In caz daca intrebarile se repeta, n-are rost sa tastezi de fiecare data acelasi lucru (eventual, completezi raspunsul, daca e nevoie). E o pierdere de timp. Oricum am lua-o, 2 + 2 tot 4 fac. Asa ca mai bine in acest timp mai ajuti si pe altcineva.

Deci da, raspunsurile sunt gandite si scrise de ei. Iar in caz daca se da un copy-paste din alta parte, se da si sursa.
Numai bine!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Experții,și in general toți membrii TPU,dau propriile răspunsuri,scrise chiar din minte lor! Există și răspunsuri cu tewxte copiate de pe diferite site-uri,dar, după cum am mai spus, de obicei răspunsurile sunt scrise din „de la ei din minte".

| unknownn a răspuns:

Il scriu din propria experienta,vad ca din ce in ce mai multe persoane pun intrebarea: Cum devin expert TPU?

Pai eu cred ca: - trebuie sa te chinui sa scrii cu diacritice
- trebuie sa ai raspunsuri inteligente, corecte din punct de vedere gramatical
- sa nu raspunzi la intrebari stupide gen: De unde downloadez X, imi spuneti ceva jocuri faine plsss etc...

si cam atat... poti sa ai si 10 funde si 100 de raspunsuri, daca acele raspunsuri sunt inteligente, atunci devii expert TPU

Bafta si sper ca ai inteles ceva...sigur cu acest mesaj nu devin Expert TPUrolling on the floor si nici tu cu asemenea intrebare