| Dragosdoar a întrebat:

De ce femeile au mereu o problema cand le intrebi cati ani au? Majoritatea nu vor sa-mi raspunda si trebuie sa insist de cele mai multe ori pe intrebare. Asta nu e o chestie de generalizare, chiar mi se pare aiurea. Odata, una mai batrana nici nu mi-a rapsuns direct. Mi-a spus ca are un copil de 24 de ani sa fac socoteala.
Stau si ma intreb, ce asa mare branza sa-ti recunosti varsta? Unde e rusinea? Si asta intalnesc si cele tinere. Cand zic femei, ma refer si la fete.

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Dar tu te duci la femei pe strada si le intrebi ce varsta au?
-Buna ziua, ma numesc Dragos.
-Buna ziua!
...(trec vreo 2 minute de discutie)
-Cati ani aveti?
-...(ai ales moartea)

Acum serios, sa isi recunoasca varsta?
E treaba fiecaruia daca vrea sa isi spuna varsta sau nu si daca spune una reala sau nu.
Cat timp nu e vorba de doctor, acte oficiale si alte locuri si activitati unde e nevoie de varsta reala, nu vad de ce ar trebui ca cineva sa fie obligat sa-ti raspunda la intrebare.

| Mosotti a răspuns (pentru RKBlue):

El nu se refera la ce zici tu, ca ce zici tu e normal, nici barbatii nu sunt obligati sa spun varsta.
Se refera la general ca si daca vreau o relatie, nu ii convine ca o intreb varsta, pai sa stiu si eu cu cine pornesc la drum, am dreptul sa stiu, ca eu ii zic de la inceput, ca sa stie.
Se refera la aia "nu e politicos sa intrebi o femeie ce varsta are", la aia se refera, si are dreptate. Ca daca intreb pe ce baza si de ce nu e politicos, sa vedem ce raspuns primesc.

76 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le cade rau cand zic ca sant babe. La tinerete o zic imediat dar cand sant urate gata nu vor sa zica pentru ca se fac de ras asa cred ele. Daca pe mine ma intreaba cati ani am le zic cu 8 - 5 ani mai putin asa de.al dracului sa le vin de hac pentru ca & ele mint cand le intreb. Daca e de treaba ii zic adevarul

| RAY a răspuns:

Pentru ca varsta la femei este un minus iar la barbati un plus, de asta se supara, toate se cred de 16 ani si frumoase si sa fie tratate ca niste printese, ai prins ideea, iar de oferit ofera sex atat si multa ipocrizie si teatru

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai si daca ma minte e mai rau! Cu ce o ajuta daca ascunde? Daca ai 40 ani, fa rel cu unu de min 35, nu cu unu de 25 pe care sa-l minti, ca ala cand afla nu ii va fi bine si tot ea pierde.

Ca ala poate vrea ceva si e indus in eroare.
Ala are dreptul sa stie pentru ca una, daca e varsta prea mare a ei diferentele si de gandire sunt mai mari si asta se va vedea, plus ca frumusetea ei nu va dura cat la aia de 25 ani care deocamdata arata la fel ca si aia de 40.
Problema sta asa: aia de 40 arata ca la 27.
Cea de 25 va arata misto inca 20 ani, cealalta doar 5, e doar un exemplu.

Spune drept varsta si aia e, joci cu ce ai si cu oameni de varsta ta ca femei! Ca realitatea se afla si e mai rau cu minciuna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce asa mare branza sa-ti recunosti varsta?
E o brânză foarte mare.
O femeie vrea să fie iubită, indiferent ce vârstă are.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Corect! Si tocmai sa stie celalalt varsta sa vedem, o accepta asa cum e?

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

O femeie nu pune așa problema. Ea preferă să mintă, ca să fie acceptată.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai cand aflu ca ai minti ca femeie e mai rau, mai bine zi adevarul, si daca te accept bine, daca nu, iarasi bine, ca daca aflu ma supar dublu si tot pierzi mai rau. Eu prefer sa fiu acceptat pentru ce sunt, nu pentru ce nu sunt, zic asa la general.
Cum ar fi tu sa vrei oameni in echipa ta de fizicieni si sa te mint eu ca ma pricep, ma accepti dar dupa aia? Nu-mi dai cu sutu-n dos ca te-am incurcat si ca te-am mintit?

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Este vorba despre un fapt concret.
întrebi o femeie căți ani ai iar ea refuză să îți răspundă.
Dacă nu te informează, dacă refuză răspunsul, asta este echivalent pentru dta cu o minciună?
Să nu sărim la alte gen de relații, profesionale, ca între mine și o presupusă echipă de fizicieni.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Pai nu, tu ai zis de minciuna, ai zis "femeia prefera sa minta ca sa fie acceptata".
Eu am zis ca princpiu faza cu fizicienii.

| Drimmero a răspuns:

Unele au o vorba 'anii si banii nu se zic la o femeie'. Daca nu vor sa zica te vor pune la incercare si te intreaba cati le dai, mereu am dat fail, erau unele de 30+ care aratau de 20 maxim, logic ca n-am ghicit, altele de 15 care arata de 25, altele de 20 care arata de 40 si tot asa, varsta la femei nu e o referinta pentru ca de multe ori dam rateuri la ghicit. Mai fac putin pe interesantele pana sa-si spuna varsta, se mai joaca.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Da, cam asa e cum zici. Dar am zis, daca e drum catre o relatie si din partea mea si din partea ei, e normal sa aflu ce varsta are si ea de mine la fel, sa stim pe ce drum pornim.
Ca am zis, daca are 35 ani si arata de 22, e una, daca are 22 si arata de 22 e alta! Pentru ca frumusetea la prima dureaza mai putin cu 13 ani decat la cealalta, zic ca idee asa in mare, plus ca si diferentele de gandire sunt mai mari la prima chiar daca la prima vedere nu pare, vor apare in timp una cate una.
De aia e important sa ne stim varsta daca am fi in drum amandoi catre o relatie.

| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

N-aveți voi ochiul format laughing. Sunt anumite trăsături care spun vârsta. Nu exactă, dar poți aproxima dacă ești atent. Poți să fii dezvoltată la 15 ani, dar textura tenului, lipsa ridurilor, multe te dau de gol.

| Drimmero a răspuns (pentru Mosotti):

Daca se intretin, la 50 de ani vor arata de 30, daca le ajuta si gena, pentru ca multe au gene bune vor fi vesnic tinere. Suntem setati sa fim politicosi cu femeile mai trecute de 40 de ani, daca nu arata de atat ai tendinta sa le zici sarut-mana, eu unul asta patesc si mi s-a zis sa nu le mai fac babe)))
Sunt destule care arata de cat au, dar mai rar, de obicei in jurul varstei 20-35, hai 40 sunt la apogeul stralucirii.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Sunteti inselatoare la aparenta, nu toate dar destule! Bine, si machiajele te induc in eroare, pe unele le arata mai mature, pe altele mai tinere, daca se lasa fara machiaj poate apuci sa vezi trasaturile zise de tine si sa ghicesti, e relevanta varsta tocmai din cauza sa nu dai de una de 15-16 ani si sa arate de 25, sa iti placa ca persoana si sa vrei sa o cunosti, cand iti arunca bomba ca are atat, stanga imprejur si du-te! In rest nu ma deranjeaza nici daca are 30, nici daca are 40 sau peste, o tratez tinereste daca are prospetimea aia.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

Nu vor fi deloc vesnic tinere, daca la 50 arata ca la 35, nu va mai arata mult asa! Si aici e problema.
Ca daca are 35 si arata de 35, va arata mai mult bine.
Multe dupa 35 in colo incep sa iasa din garantie, nu stiu de ce.
Alea sa arate bine la 50 sunt o raritate, uite Zovoranca ce bine arata la 48 sau cat are, aia da tata. Se vede asa si la corp ca e tare, nu ca ar fi facut operatii, ca la alea gatul si corpu le da de gol.

Barbatii se mentin mai mult okey! Nu se trec asa repede.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

"Sa iasa din garantie". Vorbesti de parca femeia ar fi un obiect.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Am zis in gluma, dar e valabil si pentru noi ca toti oamenii, nu doar la femei, dar am zis de ele ca de ele era vorba aici. Pai totul are o garantie! Si omul, ce e omu? O masinarie biologica superevoluata fata de taraboantele de calculatoare pe care le avem, de ti se blocheaza windows-ul, pica hardu si vai de mama lor. Suntem niste roboti ultrasofisticati. Rulam niste softuri si stii f bine asta! Faci ce ti se spune, ai tu impresia ca alegi.

| Mosotti a răspuns:

Pentru ca nu au inteligenta corespunzatoare. Un om destept spune cati ani are ca nu e problema, ca si daca nu zici e tot aia, oricum se afla si se vede. Ca dupa aia daca zici ca ai 30 si aflu ca ai 38, inseamna ca m-ai minitit si tot tu ca femeie pierzi sa zicem, gestul m-ar deranja. Cand e vorba de o eventuala relatie zic.
Si faptul ca nu spui varsta, nici pentru tine nu e nici un castig, ca stii f bine ce varsta ai!
Nu e politicos sa intrebi, aiurea, dupa ce normal nu e politicos? Pe ce baza?! Pe prostie, deci pe nici o baza.

Zi domne clar si gata. Sunt si indoctrinate cred, de parinti, ca altfel nu stiu.
Este normal sa stiu varsta daca eu o zic. Plus ca daca ma int varsta!

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Nici macar nu era vorba de o discutie intima cu cele pe care le am intrebat. Am intrebat in diferite contexte; aniversare, discutii colegiale etc. Cand vine vorba, vine vorba.

| Celcestietot a răspuns:

Cele mai înaintate în vârstă nu prea vor răspunde, pe când cele mai tinere, da.

| LoveSleep a răspuns:

"Un copil de 24 de ani, ziceti? 38?"

| Sofer a răspuns:

Și eu am întâlnit. Eu nu le mai înțeleg frate.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu înțeleg de ce ai întreba câți ani au. Înțeleg dacă vrei o relație cu o femeie, atunci e important, dar în rest ce relevanță are? Vrei s-o tratezi diferit în funcție de răspuns? Pentru că asta evită majoritatea și sigur ăsta e și scopul tău, că dacă nu-i ăsta, pentru mine nu are niciun sens gestul tău laughing. De ce contează că are 40 sau 50? Dacă are un copil de 24 de ani, cred că e destul de vizibil în ce ani se încadrează. Dacă îți spunea exact câți ani are, ce se întâmpla? Ce era diferit între voi de ți se pare că femeile au vreo obligație să-ți spună ție ce vârstă au?
La 30 de ani femeile deja se simt date la o parte, dacă spui la vârsta asta că nu ai un copil, ești văzută drept nebună și auzi des că ''ți-a trecut timpul''. Vârsta e importantă pentru femei pentru că societatea le presează frecvent cu ideea că dacă ai trecut de-o vârstă, ești inutilă. Nimeni nu vrea să simtă că a îmbătrânit și că e ușor de înlocuit. Totuși, nu înțeleg în ce contexte ai întrebat asta și de ce laughing. Nimeni nu-ți datorează nimic.

| Dragosdoar explică (pentru supadeceapa):

Nu e vorba, poate intreb din curiozitate.Am intrebat-o pe una cand era ziua ei si i-am zis la multi ani, da tot nu a vrut sa mi zica direct. WTF man. Pe una am intrebat-o pur si simplu. Eu nu vad de ce nu ai rapsunde? Care e problema sa ti recunosti varsta. Mi se pare ceva asa...

| supadeceapa a răspuns (pentru Dragosdoar):

Poate se aștepta să știi ce vârstă are, din moment ce te afli la ziua ei laughing.

| Dragosdoar explică (pentru supadeceapa):

I am dat prin mesaj

| Emma30555 a răspuns:

Unele par mai tinere și considera ca dacă își zic vârsta, pe urma o sa ți se para bătrâne doar fiindcă au spus vârsta. Poate pare aiurea dar de ce întrebi pana la urma? Cine întreabă înseamnă că are niște prejudecăți legate de vârstă, altfel nu te ar interesa, cel puțin nu din prima, după un timp oricum afli sau îți spune

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

In alta ordine de idei eu niciodata nu mi-am ascuns varsta ba mai mult am folosit-o sa pun la punct pe cei ce nu erau de mine.

| Dragosdoar explică (pentru gemeni6226):

Omg,ce raspunsuri laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Copii in Romania sunt prosti fratele meu poti sa iti dai seama de asta numai cand te uiti la batrani si faci comparatie cu tineretul care e varza. E o vorba veche din popor "Romania e o tara frumoasa dar pacat ca e locuita" si asta pentru ca populatia lasa de dorit. E o tara de c+urve si de prosti, aici nu conteaza ce fel de om esti destept/prost, educa/ needucat, bogat/sarac, bun/rau, aici se pisa toti pe tine. Tara nu merita nimic, pentru ca sti de ce? in Romania se rade de un handicapat de un copil care nu e vinovat cu nimic ca sa nascuta asa ca pana la urma nu a vrut el sa se nasca in Romania asa a vrut Dumnezeu sa fie.

AICI NU MAI E DE TRAIT.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

S-au apropiat vremuriile acelea de final frate.

| aumih16 a răspuns:

Probabil nu le intereseaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anii si banii nu se intreaba. Lege de aur.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Anii de ce nu? Uite ce a patit prietenul meu, s-a dus la firma aia care organizeaza intalniri live pentru cuplari, aia nu a intrebat cati ani are el, el nu a gandit ca trebuie sa spuna el ca ea sa stie, (daca nu ti se cere nu e mereu un avantaj, trebuie sa spui mai ales daca e o diferenta mai mare de varsta), l-a bifat ca l-ar fi placut, a bifat-o si el pe ea, s-au intalnit, si cand l-a intrebat ce varsta are si a zis 41, a ramas dezamagita. El arata de 35 maxim, ea avea 32.
Si? A pierdut timpul.

Nu domne, e bine sa stii cu cine stai de vorba, cel putin in acel caz. El a facut o prostie, s-a dus la range de varsta mai mica la femei, ea nu si-a inchipuit ca el sare de limita maxima a range varsta barbati, ca e eveniment pe range de varste, el platea abonament si nu stiu de ce, l-a lasat sa participe aiurea unde nu trebuia. Ea se incadra in range de femei deci era ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o femeie te întrebă de câți cm o ai, îi răspunzi?
Cred că o să primesc o fundă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de, exemplu, nu-mi spun vârsta mereu ca să păstrez o undă de mister asupra mea. Așa-mi place mie. Unele-s mai secretoase și nu vor să se descopere ușor și imediat, chiar dacă e vorba despre un detaliu aparent nesemnificativ precum vârsta.

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Detaliu nesemnificativ? Hmm, poate la prima aparitie, dar nu chiar, nu degeaba ti se cere data nasterii, varsta peste tot unde te duci

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Dar nu e neapărat nevoie să i-o comunici unui om ce abia l-ai cunoscut.winking

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu, unii nu au inteles ce ai vrut sa zici. Tu poate de fapt ai vrut sa zici de regula aia ca a intreba o femeie cati ani are, e nepoliticos, dar a intreba un barbat, nu e nepoliticos, fie de un alt barbat sau de oricine.
Ca de fapt asta e intrebarea care iti va raspunde clar de ce alea nu ti-au zis varsta.
Ca asta e o regula si la cele mai tinere, sa lasam vrajeala cu doar la alea in varsta ca sa justificam acel principiu fara logica de fapt.
Nu s-a zis "e nepoliticos sa intrebi o femeie in varsta ce varsta are", s-a zis ca e nepoliticos sa intrebi o femeie cati ani are.

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Bine, la firme, magazine si altele se cere pentru statistici, sa vada pe ce segmente de varsta se cumpara anumit lucru, la banca pentru evidenta.
Dar asa cand intri in vorba cu un om, nu-l intreb din prima ce varsta are, asa dupa un timp daca se leaga o amicitie, e o curiozitate pur si simplu, sa vad si eu cand a facut scoala, daca a trait sau nu a trait anumite vremuri, si asa mai departe, sa stiu ce sa-l intreb la o adica.

Ca daca tu ai 30 ani, nu o sa te intreb cum era la revolutie, daca ai 43 te pot intreba, si poti arata f bine si la 43, sa nu stiu ca ai 32 sa zicem. Sau daca erai, o sa te intreb ce varsta aveai, ca in functie de asta stiu ce sa te intreb, ca daca aveai 10 ani nu te pot intreba de cum mergeau chestiile in societate.
Daca n-ai facut scoala pe vremea lui ceausescu de la 14 ani in colo, nu te pot intreba cum era la liceu pe vremea aia.

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Nu vad unde ar fi o problema, dar parerea ta..fie

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Nu a zis nimic de barbati. Asta vrei tu sa intelegi.

| troleibuz a răspuns:

Ai raspunsul aici.

https://www.tpu.ro/......mal-sa-ti/

Un user a zis "femeia la 50 e ani e epava". Ceea ce este gresit. Dar o mentalitate misogina si comuna. Nici eu nu mi-as da varsta oricui.

Răspuns utilizator avertizat
| Justme79 a răspuns:

Buna la intrebarea asta iti pot raspunde eu, care am 41 de anii si nu este nici o chestie ca cineva isi ascunde varsta cel mai probabil din cauza ca si in cazul de fata aici vorbesc strict despre mine cei care mi au aflat varsta in urma unei intrebari puse de mine aici m-au desconsiderat si m-au jignit ca sunt babeta si multe alte asa ca ce rost are sa iti spui varsta cand lumea de judeca laughing

| troleibuz a răspuns (pentru Justme79):

Adevarat. Dvs ati întrebat daca e normal sa fii respins la un interviu de angajare din cauza varstei si Endoryus, lorix si Hecate v-au tinut teorii despre cum vi s-a dus vremea si puteti sa va pensionati deja...

| Justme79 a răspuns (pentru troleibuz):

Buna asa este dar ce mai conteaza eu sa fiu sanatoasa varsta nu are nici o legatura in anumite cazuri ...pentru unele persoane daca ai deja 40 si ceva de anii deja esti considerat epava, babeta si multe alte tampeni eu una nu ma consider in nici un fel sunt fericita exact asa cum sunt indiferent de cum ma considera alti care habar nu au macar cum arat sau cine sunt!

| Mosotti a răspuns (pentru Justme79):

Pai numa un idiot insulta si desconsidera! Eu am 42 si 6 luni acu in august, dar nu m-a facut nimeni mos pana acu`, iar daca m-ar face, sa fie sanatosi, nu ma intereseaza, si nici nu m-as fi ferit sa spun varsta tocmai ca nu ma intereseaza ce parere au unii sau ca m-ar desconsidera.
Si ce te intereseaza pe tine parerea si judecata unor prosti?!
Mie nu imi pasa de parerea unor prosti, si asa ar trebui sa ganditi multi dintre voi, zic la general, nu doar la varsta.

Din contra asa aflu care e om sau nu, sa stiu din timp, sa stiu pe cine sa bag in seama sau sa nu bag, si in real si online.

Asa cum cand am fost intrebat despre mine in anumite contexte am spus adevarul, de ex ca am o depresie greu de tratat, pentru ca daca m-ar fi desconsiderat cineva, nu m-ar fi interesat, dar asa as fi avut ocazia sa vad care ma place si accepta ca om, asa cum sunt.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Nu e normal, eu din contra as lua mai in varsta cu experienta, si daca se pensioneaza in 5 ani, se pensioneaza, ce treaba am eu? Gasesc pe altcineva, dar imi face treaba buna daca arata ca are experienta mai multa ca ala mai tanar.

| SLS92 a răspuns:

Ce nume interesant ai laughing) asa te prezinti pzdelor pe strada! e clar ca isi ascund din prima varsta cine stie la ce se gandesc ( ca esti un psihopat care nu s-a f u tut pana la varsta lui )

| Mosotti a răspuns (pentru SLS92):

Depinde cum interpreteaza ele treaba, nu putem generaliza.

| SLS92 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am 28, dar toate pe care le-am intrebat, nu mi-au dat mai mult de 23-24, nu stiu daca e de bine sau rau, dar nu vad rostul ca tot singur sunt

| Mosotti a răspuns (pentru SLS92):

Multi inainte de varsta. Mda, vorba ta, ce rost are daca tot singur esti, degeaba iti da cu 4 ani mai putin. Esti nascut cand dadeam eu la liceu, vara lui 92 deci, trebuia sa vin sa zic "ba bebe o sa fi SLS92 pe TPU, ne auzim acolo dupa 28 ani", nu-s sanatos asa-i? N-am fost niciodata, aia e.

Am impresia ca sa vedem, o sa pun eu intrebarea aia corecta tot la conversatii si anume:
"De ce se zice ca sa intrebi o femeie cati ani are este nepoliticos? Zic femeie in general, nu conteaza varsta, insa sa intrebi un baiat-barbat asta, nu se considera ca nu e politicos".
Pentru ca, la intrebarea asta nu mai o poate intoarce unii cum vor ei, doar sa nu spuna ce trebuie.

In mod normal un raspuns cum trebuie trebuia sa se ajunga la chestia din intrebarea pe care as vrea sa o deschis si anume:
"Femeile au o problema si asa mai departe pentru ca se spune ca nu e politicos sa intrebi o femeie cati ani are pentru ca", si la acest pentru ca, se blocau, ca nu aveau ce spune ceva logic care sa justifice lozinca "e nepoliticos sa".
Adica nu exista motive pentru care sa nu fie politcos sa intrebi.
Am zis la general, nu conteaza ciscumstantele, ca regula aia asa e.

| SLS92 a răspuns (pentru Mosotti):

Odata am fost pus intr-o situatie penibila as spune cand una m-a intrebat dar tu cat imi dai laughing) si i-am dat cu 6-7 ani in plus laughing asa batrana ma vezi AM MURIT DE RAS cand mi-a dat replica asta

| Mosotti a răspuns (pentru SLS92):

Pai daca asa o vedeai, aia e! Multe sunt trecute sa stii, mai ales dupa 35 ani in colo.

| SLS92 a răspuns (pentru Mosotti):

M-a surprins reactia ei, mai sa imi **** doua trei palme...

| Mosotti a răspuns (pentru SLS92):

Pai nu era motiv, aia e, asa ai crezut ti si gata, nu avea nici un motiv sa-ti dea trei palme, un om care are minte nu se supara.

| SLS92 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu s-a suparat in mare masura, doar ca nu i-a convenit ce e a auzit si oricum interactiunea dintre noi nu s-a stins la momentul ala

| Mosotti a răspuns (pentru SLS92):

Mda, nu trebuia sa nu ii convina, trebuia sa zica "aia e, asa ai crezu tu, nu e problema", dar nici ea pentru ea nu trebuia sa nu-i convina. Dar bine ca nu s-a stins treaba in momentul ala.

Insa ma intreb si eu ceva, eu stiu ca 90-95 % din barbati de toate felurile sunt cuplati, tu ce naiba ai? Zic asa pentru ca vad f multi nealfa complet cuplati si cu gagici medii adica okey, deja pe la 25 ani ii vad cuplati.
Majoritatea au familii, desi cam 30 % doar, din barbati arata bine.

Pe mine m-au placut 5 femei in 21 ani, nu mi-a placut nici una cum arata, asa ca am refuzat, dar m-au placut, prima adica cand eu avea, 21 ani si ea 16, prietenu meu ala nealfa zicea ca arata f bine, dar nu era genu meu. Dar ele facusera primul pas, ultima a fost de 40 ani in toamna lui 2018, ma gasise pe un site si mi-a scris.

| Dragosdoar explică (pentru SLS92):

Da cine a zis omule ca le întreb pe strada? da poate le Intreb cand vorbesc alte lucruri cu ele