| Florentina9210 a întrebat:

De ce fetele in ziua de azi sunt atat de naive si pica atat de usor in plasa baietilor care le promit luna de pe cer, cand ei n-au bani nici macar de o pietricica?

40 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce pui problema așa?

| Liviu a răspuns:

Ca barbat si eu as putea promite multe daca vad vreo una ca vrea luna de pe cer, nu ma doare gura sa ii zic ca 'eu dau' apoi chiar 'eu dau' si la-buna-revedere happy Asa se intampla cand unele domnisoare doresc mult prea multe, si vor lucruri cam exagerate.SI pe bun dreptate, chiar imi doresc sa dau peste specimene de genu happy ca sa le scot eu din cap arfele cum si mie mi-au fost scoase mai de mult.

| Florentina9210 explică (pentru Liviu):

Asa a vrut unul sa imi scoata el fitele din cap. Eh, uite ca nu a reusit. happy El era genul de baiat care era invatat sa aiba orice fata la asternut. Cu mine nu i-a mers! I-am dat cu flit.

| Kaℓi a răspuns:

Poate pentru ca sunt romantice si prefera sa viseze la luna in loc sa faca evaluari si calcule.

| Drimmero a răspuns:

Este curiozitatea mare la ele, cel mai probabil. Vor sa vada ce le ofera viitorul langa persoana respectiva. Asa este si la baieti, nu doar la fete. Mai cadem si noi in 'plasa', ca na! Apropo, mi-ai dat ignor sau ceva?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Cand o sa inveti sa dai raspunsuri serioase, vom mai vorbi. Pana acum mai mult m-ai enervat si m-ai tachinat. Te vreau mai serios!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Se pare ca ai fost deranjata de o eventuala gluma de-a mea, asa se pare. Am fost si serios, in unele cazuri.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ai dat unele raspunsuri destul de irelevante, care nu aveau nicio legatura cu intrebarea.
Am glumit cat am glumit, dar trebuie sa intelegi cand este momentul sa tragem linie.
E o vorba: ''mai rarut ca e mai dragut''.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am inteles, mister! Am crezut ca mi-ai dat ignor, dar nu ai dat.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Daca ti-as fi dat ignor, acum nu ai mai fi putut sa imi comentezi. Sper ca m-am facut destul de inteleasa!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am crezut cand am vazut ca ai disparut din lista 'prietenilor', atunci am observat, nu stiu ce umblam acolo, dar am observat. Mi-am dat seama ca nu mi-ai dat ignor.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ok. Sper sa nu mai avem probleme de genul!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E, uite mie nu mi-a picat nici una laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Pai tu esti cuminte, ma! Ne asemanam! smug laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Adica nici tie nu ti-a picat cineva in plasa? laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Eu am dat plasa.winking El voia sa ii pic eu, si cand colo i-am intins eu o mare ''plasa''. smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Clar, avocata laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Uite cine ma cunoaste! smug

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai doar ai zis ca ne asemanam big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Pai da. big grin Apropo. unde erai in poza aceea care mi-ai trimis-o pe wap?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

La biblioteca...
Dar oricum, nu am invatat nimic laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Pai daca stai pe TPU. laughing si eu ziceam sa fac vreun judecator din tine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai lucrez la un caz, sunt sub acoperire de fapt, shhh big grin

| OldSoul a răspuns:

Influentele din exterior sunt de vina.
La tot coltul vezi copile de 14-15 ani cu altii de 18-20.
Si te intrebi ce poate vedea unul de 18 ani la o fata de 14, ei bine, noi astia putin mai invarsta si cu experienta, stim cam care e faza, dar ele nu stiu si nici nu prea are cine sa le spuna.
Si chiar daca cineva le spune, ele tot nu cred.
Ele vor un baiat sa le scoata din tipar, sa incerce ceva nou, sa se evidentieze fata de celelalte, sa le asculte (chestie care nu se prea intampla) si cum cel mai iesit din tipar e genul badboy, e clar incotro ajunge relatia.
Stii cum e, extremele se atrag cam asa e si aici.

Si stai calma, ca jumate din baieti sunt mai sensibili decat fetele.

PS:https://www.youtube.com/watch?v=y9ZCptPovnY

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Asa este. Ai dreptate!

| zurick a răspuns:

Sunt naive deoarece își doresc să fie în centrul atenției, vor să fie ca restul fetelor: "Dacă X are iubit, eu de ce să nu am?".Am auzit asemenea multe fete lăudându-se cu noua lor "achiziție", ce trist.

| raMLesS a răspuns:

Pt că :3333333
Le stă gându' doar la bani, mergând 1 km şi la fiecare fată care o văd le spun că le ofer 200 lei şi le arăt banii, pentru o partidă laughing din 10 fete care le întâlnesc 3-4 tot vor vrea aşa că.

Răspuns utilizator avertizat
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Iubirea este oarba intr-adevar ele cred orice le spun iubiti ii cred mai inteligenti mai descurcareti si astea.
Daca iubesti o persoana anume pentru ceea ce este bani nu conteaza asa de mult,

| Deaad a răspuns:

Pentru ca-s proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca iubirea e oarba laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Le duc cu vorba si fac ce vor din ele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai...

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Asa e. Cunosc o vecina care daca ii zice unul ca ii da o bombonica, se duce cu el pana la Bucuresti si inapoi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Stiu si eu fete de genul.

| milkie a răspuns:

Majoritatea fetelor sunt adăpostite de familie și neinformate. Părinții sunt stricți, fata vrea să se distreze, așa că vine un băiat, vede oportunitatea la "una mică" și profită de inocența fetei.

| MissADEEL a răspuns:

Fiindcă e tentant și cu atât mai ușor de crezut în momentul în care consideri că persoana respectivă chiar te iubește. Se instalează încrederea și mai e ceva: ți s-a întâmplat să verifici vreodată veridicitatea unei informații și să speri la un răspuns anume? Vor apărea unele surse care vor spune: da, e adevărat deoarece... și altele care vor contrazice, spunând: nu, este fals deoarece...
Vei tinde să crezi ce e mai frumos pentru tine, ce simți că îți validează convingerile, ce te avantajează pe tine.
Desigur că există și fete mai deștepte care rămân raționale și preferă să fie obiective. Doar că e greu când ești îndrăgostit.

| Brigitta24 a răspuns:

Sunt naive