| ZupperSweet a întrebat:

De ce intotdeauna la servici seful trebuie sa urle si sa faca scandal...sa crizeze si s reproseze mereu ca nu este bine cu toate ca iti dai silinta sa faci tot ce e mai bun? DE >CE??

Răspuns Câştigător
| utzuman2006 a răspuns:

Se spune adesea ca daca vrei sa cunosti cu adevarat caracterul unui om trebuie sa ii dai o functie de conducere...
Si pentru sefi ca al tau ( si al meu e la fel ) caracterizarea nu suna prea bine...frustrarile acumulate in timp ii fac sa se simta importanti in fata celor mai mici in functie... dar cu totul altfel se manifesta ei fata de sefii lor...
Acesti oameni sunt neimpliniti sentimental, au un grav dezechilibru interior si daca ar pierde functia de sef s-ar prabusi in mediocritatea sentimentelor lor...

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Ca sa arate ca este superior, cred. Dar nu toti sefii sunt asa unii chiar se implica cu inima si sufletul si ii ajuta si inteleg pe angajati.

| psiholoaga a răspuns:

Fiindca altfel nu il duce capul sa isi impuna autoritatea. Insa ce nu stie, probabil, e ca oamenii lucreaza mai bine, sunt mai implicati si au rezultate mai bune intr-un climat stress-free, decat intr-unul in care le e teama de sef si isi fac norma si au plecat. Pacat, de cele mai multe ori oamenii au un potential incredibil, dar nu au contexte sa si-l valorifice.

| fabiola a răspuns:

Citeam undeva odata ca este cea mai buna metoda de eliberare a energiei negative, incarcandu-i pe altii cu ea! Mai stii?

| emi a răspuns:

Pura psihologie. Daca nu reproseaza nimic si nici nu tipa din cand in cand chiar si fara motiv, isi poate pierde autoritatea, iar angajatii pot ajunge intr-o stare de indiferenta gravahappyNu trebuie sa te intristezi, chiar daca iti creste tensiunea pe moment, calmeaza-te si lasa de la tine, nu e nimic personal in asta, in rest seful poate fi un sot(ie)bun(a), tata, sau mama, prieten, poti chiar sal admirihappynu pune la suflet, tu esti sigura ca faci tot posibilul? Daca raspunsul e afirmativ, nu te ingrijorahappy

| AndreeA_4571 a răspuns:

Pai daca atat il duce capul?

| doinitza a răspuns:

Pentru ca e sefu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai numai asta la ajutat sa fie sef. Un adevarat professionist nu tipa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca daca n-ar face asta n-ar fi promovat ca bou sef scuze dar am si eu asa ceva.