| wanted1 a întrebat:

De ce intr-o relatie conteaza inaltimea? De ce se iau fetele dupa acest aspect?
De ex: eu am 1.72 si fata pe care o plac are 1.70 dar ma ignora pe motiv ca sunt mic sad

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Contează și nu prea. Tu ai vrea să fii cu o tipă de 1.90?

Nu știm multe lucruri despre femei, dar un lucru e sigur, și anume, că nu știu ce vor. Sau doar cred că vor ceva. Nu mai crede toate că caturile pe care le cred și le zic ele, care n-o să se adeverească niciodată. Visele lor sunt ceva și realitatea e altceva. E ca și la sex. Uită-te la tipele alea de 15-16 ani, cu tumblr'uri cu gifuri din alea de sex din ăla prost făcut în filme de dragoste. Majoritatea visează și sunt convinse că așa va fi, când de fapt, nu e nici pe-aproape. Așa că nu te mai gândi și nu mai asculta ce vrea ea. Nu o mai întreba dacă vrea, cu spune-i direct ce-o să facă.

Și trecand peste toate astea, lucrurile o să se schimbe odată cu vârsta. Ceea ce contează acum, la 18-25 de ani, n-o să mai conteze după. Pentru că orice femeie singură, la peste 25 de ani, se va gândi la viitor și va vrea de la un tip ceva cu care să "construiască" ceva. (am zis de prea multe ori ceva, nu?) Până prin 25 de ani, aspectul fizic contează puțin, iar peste 25 de ani, aspectul fizic contează aproape deloc. Deci, îți sugerez să începi să lucrezi la carismă, atitudine și inteligență. Dacă le ai pe astea, poți trece direct la Selena Gomez.

Și încearcă mai mult. Du-te la tipa aia pe care o placi, întinde-i telefonul cu tastatura pornita și spune-i că "Poți să ieși cu mine mâine seară sau poți sta în pat să mănânci înghețată și să vorbești cu tipul pentru care crezi că o să mai simți ceva după ce-o să ieșim". Dar ai grijă, sunt șanse mari să leșine.

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă înălțimea e un motiv să te ignore, dă-i 10 să te placă.

| wanted1 explică (pentru LoveSleep):

Pe multe le-am auzit zicand ca ala e mic (nu era vorba de mine) nu o sa-si gaseasca iubita....etc
Nu inteleg de ce conteaza unele aspecte intr-o relatie

| LoveSleep a răspuns (pentru wanted1):

Contează și nu prea. Tu ai vrea să fii cu o tipă de 1.90?

Nu știm multe lucruri despre femei, dar un lucru e sigur, și anume, că nu știu ce vor. Sau doar cred că vor ceva. Nu mai crede toate că caturile pe care le cred și le zic ele, care n-o să se adeverească niciodată. Visele lor sunt ceva și realitatea e altceva. E ca și la sex. Uită-te la tipele alea de 15-16 ani, cu tumblr'uri cu gifuri din alea de sex din ăla prost făcut în filme de dragoste. Majoritatea visează și sunt convinse că așa va fi, când de fapt, nu e nici pe-aproape. Așa că nu te mai gândi și nu mai asculta ce vrea ea. Nu o mai întreba dacă vrea, cu spune-i direct ce-o să facă.

Și trecand peste toate astea, lucrurile o să se schimbe odată cu vârsta. Ceea ce contează acum, la 18-25 de ani, n-o să mai conteze după. Pentru că orice femeie singură, la peste 25 de ani, se va gândi la viitor și va vrea de la un tip ceva cu care să "construiască" ceva. (am zis de prea multe ori ceva, nu?) Până prin 25 de ani, aspectul fizic contează puțin, iar peste 25 de ani, aspectul fizic contează aproape deloc. Deci, îți sugerez să începi să lucrezi la carismă, atitudine și inteligență. Dacă le ai pe astea, poți trece direct la Selena Gomez.

Și încearcă mai mult. Du-te la tipa aia pe care o placi, întinde-i telefonul cu tastatura pornita și spune-i că "Poți să ieși cu mine mâine seară sau poți sta în pat să mănânci înghețată și să vorbești cu tipul pentru care crezi că o să mai simți ceva după ce-o să ieșim". Dar ai grijă, sunt șanse mari să leșine.

| LoveSleep a răspuns:

Nu degeaba am scris toate alea, mă făceam pe mine să mă simt mai bine.
Tu ce faci? Mai ai iritația aia în chiloți?
O voce din sală spune că s-a extins la creier. S-o cred, să n-o cred?

| Pufoșenia666 a răspuns:

Pentru ca fetele mereu își doresc un iubit mai înalt ca ele măcar cu 10 cm. Ca atunci când au un iubit mai înalt se simt protejata si mai firave. Sper ca te-am ajutat.

| LoveSleep a răspuns (pentru Pufoșenia666):

Da, ai dreptate. Nu știi niciodată de unde apare un mamut.