| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce l-as respecta eu pe Johannis daca l-as vedea pe drum daca e doar un simplu om? Ce,este el Dumnezeul romaniei? Si daca a adus ceva bun in Romania candva, a facut-o pentru bani in primul rand, nu pentru oameni.In al doilea rand a facut-o ca sa fie respectat,a vrut doar sa primeasca zambete false din partea poporului. Poporul nu-l respecta pe el,e pe interes poporul, zambeste fals poporul lui Johannis, ca un cersetor care tocmai a primit 50 de lei de la un director,cersetorul de bucurie ca a primit bani, n-ar sti ce sa faca sa joace teatru in fata directorului. Daca maine Johannis ar ajunge pe drum ca un cersetor, ar mai fi el respectat? L-ar lua cineva acasa sa-l tina ca bibelou?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si care-i problema? Fiecare are dreptul sa aiba parerea lui, m, ai buna sau mai rea, corecta ori incorecta, nimeni nu te poate obliga la o anumita parere.
In alta ordine de idei trebuie sa respectam functia, nu neaparat persoana care o ocupa. De altfel, daca ne referim strict la Presedinte, acesta nu este respectat (de cei care o fac) doar pentru ca are aceasta functie, din ce am citit a fost respectat si inainte.
Poti respecta sau nu ori sa fii neutru si pe un cersetor, asta nu obliga pe nimeni sa-l ia acasa si sa-l tina ca bibelou.