| Emeraude a întrebat:

De ce la unele intrebari, utilizatorii ne redirectioneaza spre google? Personal, de multe ori am primit raspunsuri mai bune pe TPU decat ceea ce am gasit pe google. Si-n plus, se intampla ca google sa mai si dezinformeze, pe cand multi utilizatori de-aici raspund din proprie experienta, nu? Voi ce credeti? Care este varianta cea mai buna? Google it sau TPU it?

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Si eu am redirectionat p multi catre google.sa iti explic dc.
in cazul in care am dat peste o intrebare la care am stiut sa raspund din propria experienta mi-am zis parerea. daca stiam ca la acea intrebare se gasesesc multe alte raspunsuri si p google, decat sa dau copy paste d acolo(asta nu mi se pare corect, se numeste plagiat), am redirectionat persoana cate google sa caute ea cu mana ei si alte raspunsuri la intrebare.
sunt multe alte intrebari stupide care isi gasesc raspunsul decat p google, nu aici, si sunt puse d lene. d ex nu mi se pare logic sa ne intrebe p noi unii cum se traduce nu stiu ce prop in engleza cand acea persana stie prea bine ca are la dispozitie o gramada d dictionare online p google.sau sunt unele fete care ne intreaba p noi despre nu stiu ce siteuri d haine sau asa ceva. dc nu merg sa caute p google? tie nu ti se pare mai corect sa caute ei cu manuta lor p google decat sa le dam noi mura-in-gura?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele variante sunt bune. Eu, intotdeauna cand vreau sa aflu ceva ce nu stiu si nu am la indemana vreo carte, caut intai pe internet. Doar daca nu gasesc acolo sau am vreo nelamurire punctuala cu privire la ce am citit, atunci as pune intrebarea aici.

| Emeraude explică:

Deci... pana la urma raspunsul se imparte in mod egal intre google si TPU laughing.