| J0B0MAT a întrebat:

De ce lucru va este frica cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Cel mai mult mi-e frica de ...mine...de deciziile pe care le iau si de posibilitatea implinirii faptului ca voi fi singur si nefericit(mai ales nefericit) toata viata.

Si imi mai e frica de paianjeni..nu ii suport.

Dar cel mai mult mi-e frica de ...mine.Sa nu esuez.Sa nu ma ratez.Sa nu sufar.
Si am uitat un lucru important tare:imi este frica si de faptul ca pot sa mor de tanar. fara sa apuc sa imi traies viata cu adevarat..fiindca destui oameni mor si de tineri(vezi cazul Colectiv)sad

| J0B0MAT explică (pentru AvalohAlyn):

Cam multe frici..mai taie din ele big grin

57 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi-e frica sa dezamagesc persoanele la care tin si sa realizez ca le-ar fi mai bine fara mine in viata lor.

| J0B0MAT explică (pentru Bacemi):

happy nu cred ca persoanelor la care tii le-ar fi mai bine fara tine.

| Bacemi a răspuns (pentru J0B0MAT):

Viata mi-a aratat in nenumarate randuri ca le este foarte bine si fara mine in viata lor.

| T0T a răspuns:

De femei.

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

Am zis lucru...
Pe bune, iti e frica de femei?

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Da, ce ființe...Par diabolice.

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

tongue,pai stii ca diavolul este un inger cazut
Si un lucru nu imi zici?

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eh, am luat lucru la general acum...Păi nu știu ce să spun, sau poate că nu vreau să împărtășesc alt lucru laughing

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

Asa,sa nu ti se afle temerilelaughing
da eu stiu ca ti-e frica de gaste. tongue

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ai ghicit laughing
Ok, îți spun. De viitor.

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

winking O frica foarte inteleapta

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dacă tu zici...Vezi să nu cazi de pe scaun...

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

Nu,ca stau pe ganduri.

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Oricum și noi suntem lucruri. O adunătură de oase, vase, mațe, organe etc. care vor putrezi.winking

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

Da ma, da noi avem si suflet.

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Unde e?

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

In interiorul nostru.

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Și cum arată?

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

Arată bini di tăt!

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dacă tu zici...deși ești femeie și nu ar trebui să o fac...totuși te cred.

| J0B0MAT explică (pentru T0T):

Woo,ce onorata ma simt. big grin

| T0T a răspuns (pentru J0B0MAT):

winking

| MrLucas a răspuns (pentru T0T):

Grey crezand-o tocmai ai facut primul pas spre abis! RIP

| J0B0MAT explică (pentru MrLucas):

Sau spre paradis

| MrLucas a răspuns (pentru J0B0MAT):

Paradis?laughing)) esti amuzanta

| J0B0MAT explică (pentru MrLucas):

Multu'.Si tu la fel.

| Doub a răspuns:

De cealaltă parte a mea.

| R0R0 a răspuns:

De serpi veninosi

| SergiuBoss11 a răspuns:

Nu ma tem de lucruri, doar de femei.

| J0B0MAT explică (pentru SergiuBoss11):

Mai dar pe site-ul asta sunt numai baieti care se tem de femei?!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru J0B0MAT):

...nici nu mai ies din casa de frica lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Sociopat a răspuns:

Sobolani

| syd a răspuns:

De absurd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

de mine.

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Tu esti o fiinta, nu un lucru
Si ar trebui sa te iubesti pe tine, nu sa iti fie frica de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

sunt un mare nimic. nu e vreo șansă să mă iubesc... nu în viața asta.

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

sad

| MrLucas a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde atata negativitate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrLucas):

din suflet laughing

| MrLucas a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e ok mai fata fara nume.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrLucas):

lasă, bine că tu te iubești laughing

| MrLucas a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubit e putin spuslaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O frica ar fi sa devin manelar sau crestinopat dar neavend mentalitatea aia penibila de turma, pot zice ca este doar un cosmar, nu are de ce sa imi fie frica. De altceva nu as vedea ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://upload.wikimedia.org/......09_G03.jpg
In fine, paiangani si gandaci in general. Sunt singurele chestii de care mi-e frica

| MrLucas a răspuns:

Singuratate completa.E absurd insa cea mai mare teama a mea e sa nu fiu inconjurat de nimeni permanent.Restul temerilor sunt nesemnificative, nimic peste care sa nu pot trece.Tie?

| J0B0MAT explică (pentru MrLucas):

Nu e absurd.Mie mi-e frica de cazaturi.Am fost foarte nestamparata cand eram mica si m-am ales cu cateva semne laughing)

| SebylVane1890 a răspuns:

De oamenii care sunt prea normali mi-e frica.Adica sunt asa calmi mereu, se enerveaza extrem de greu, nu le stralucesc ochii( asa cum oricarui om care simte ceva mai intens i se intampla)...Sunt doar...vii.
Si stiu ca nu sunt lucruri, dar pe mine astea nu ma speriebig grin

| AvalohAlyn a răspuns (pentru SebylVane1890):

E bine cand un om e calm si se enerveaza extrem de greu...pe mine ma dispera agitatii, nervosii sau oamenii care nu au stare.
Ai vazut la un psiholog cat e de calm? Plus ca, starile de nervozitate fac rau organismului, partii emotionale si psihicului.

Eu as vrea sa fiu calm tot timpul..imi impun asta.dar de multe ori nu prea reusesc.

| SebylVane1890 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eu par calma doar cand sunt obosita sau plictisita, dar nu sunt intr-adevar calma aproximativ niciodata.Mie nu imi plac oamenii prea calmi in general, ma sperie.Fiecare e diferit.Tie nu iti plac oamenii cu energie.E ok.Fiecare cu parerea lui.Dar daca un om e energic, nu inseamna ca e un 'nervos agitat'.Eu cred zicala"pisica cuminte zgarie rau".Si mie imi place sa cunosc un om. Daca mereu esti calm si iti pastrezi acea fateta eu nu am de unde stii ce simti cu adevarat.Imi place sa vad cum e o persoana in momentele ciudate, in care e ea cu adevarat, nu se abtine,tinand ce simte in ea, altfel intelegi o persoana dupa ce ai vazut-o plangand si deschizandu-si sufletul in fata ta. Abia dupa ce ai vazut ce simte si cum reactioneaza la unele lucruri poti spune ca sti o mica parte din sufletul ei.E normal, intr-adevar ca un om sa aiba momente in care sa fie extrem de calm si relaxat, are chiar nevoie de ele, dar daca toata viata ta ai fost asa, si nu ai simtit nimic mai puternic, destul de puternic incat sa ceara sa fie exprimat cumva, e ceva in neregula.Nu ma refeream la nervozitate, ci la energie in general.
Si sa nu ma crezi nebuna pentru ca imi plac 'nervosii' asa cum le zici tulaughingImi plac oamenii care fac ceva, nu stau degeaba asteptand sa le pice momentele frumoase din cer. Unele chiar trebuie create.Nu-mi plac nervosii care incep sa urle si sa tipe, dar nici persoanele care atunci cand le ai langa tine sau cand le vorbesti te simti de parca vorbesti cu pietrele.Pe scurt nu suport ipocrizia oamenilor normali.Nimeni nu e normal, pentru ca nu exista normalitate, deci sa te prefaci mi se pare cea mai mare risipa de energiebig grin

| AvalohAlyn a răspuns (pentru SebylVane1890):

Ok.Te inteleg...

In unele momente, starea foarte calma, te ajuta, de exemplu in psihologie..psihologii sunt foarte calmi..si s-a demonstrat faptul ca un om mult mai bine gestioneaza o situatie fiind calm decat ''agitat'' sau mai ''nervos'', energic. uneori este nevoie ca de oxigen de starea de calm.Mie personal imi place cand un om se agita langa mine si se enerveaza sau intra in panica sa fiu extrem de calm..sa stiu sa gestionez bine situatia sau sa nu imi pierd cumpatul.happy

De as reusi asta, mereu..adica sa fiu calm mereu pentru mine ar fi un castig.
De exemplu,iarasi pe langa psiholog si preotul mai este calm,rabdator si ascultator.
Asta voiam sa subliniez,ca uneori,a fi calm e o calitate,o virtute(daca pot sa zic asa),un mare avantaj care te ajuta sa eviti pericole sau sa iti faci bine treaba, sau sa asculti un om, sa il ajuti, sa gestionezi bine o situatie si sa nu intri in panica la primul zgomot sau pericol.

Si apoi, crezi ca psihologii sau preotii se prefac cand te asculta? Nu cred..asa e felul lor..sau si-au cultivat aceasta calitate daca i se poate spune.

Ce n-as da eu sa fiu calm ca piatra cand unul se enerveaza langa mine.laughingDar am sa fac tot posibilul sa devin foarte calm si sa am rabdarea sa ascult pe oricine si sa inteleg mai bine problemele oamenilor.

Scuze, de aceasta disputa de idei, daca ea te suparalaughing

| SebylVane1890 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu am spus nimic de calitate si defect.Astea sunt relative.Si ai dreptate, cateodata e bine sa fi calm, nu am spus nu.Mi-am exprimat doar opinia.Pentru tine calmul e mereu o calitate, pentru mine depinde mult de situatie.Iar pentru psiholog si preot, asta e meseria lor.Eu nu ma refeream la asta.La ei aceasta calitate, cum ii zici tu, e necesara, tocmai pentru ca au de-a face cu oamenii care au nevoie de ea, dar asta nu inseamna ca sufletul lor e mereu asa.Eu nu ma refer la chestii cultivate, ma refer la chestii native
Suntem diferiti, gandim diferit.Nimic gresit in asta.happy
Si stai linistit, nu am de ce sa ma suparhappy

| AvalohAlyn a răspuns (pentru SebylVane1890):

:*

| GoldenKing a răspuns:

Moarte