| rainbowkid a întrebat:

De ce ma tem atat de mult de primul sarut? Mi-e greu sa spun, dar am 16 ani aproape si inca nu am avut primul sarut (pe buze, da, dar nu french).
Nu pot sa imi explic teama asta, si la fel patesc si cand aflu ca e vreun baiat indragostit de mine si ies in oras cu el (mor de frica pana iesrolling on the floor )... ma rog, imi dau seama ca nici nu mi-a placut de el... poate este ceva in neregula cu mine... si le cer scuze celor carora li se pare o intrebare stupida, poate chiar este.

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie teamahappyPoate ca inca nu ai gasit baiatul de care sa te indragostesti cu adevarat happyO sa vezi ca daca te indragostesti cu adevarat de un baiat nu o sa mai ai teama asta big grin
Succes!kiss

mlm
| mlm a răspuns:

De ce? Fiindca iti este teama sa nu te faci de ras in vreun fel fata de cel de langa tine.Inceputul este mai greu este adevarat, apoi totul vine de la sine.

| cioko19 a răspuns:

Hei.trebuie sa fi calma, inspiri, expiri, inspiri expiri. scurtttt. si luuuung.

asa.
nu este deloc o intrebare stupida.
Pai gandeste-te ca iesi cu o prietena foarte buna afara, nu cu un baiat, stiu ca ti se pare greu, dar merge.
Gandeste-te ca e o zi obisnuita, ca oricare alta. Trebuie sa fi tu insuti, sa nu iti faci griji pentru ce va urma.
Mult succesbatting eyelashes

| viki a răspuns:

Si eu eram la fel.big grin Eu cred ca baiatul trebuie sa stie sa sarute, nu fata.Adica,faci ce face si el. O sa vezi ca nu e greu.tongue

| Delisha a răspuns:

Iti spun din experienta:daca te place cu adevarat si e interesat de tine nu va vedea nici o problema in faptul ca este primul baiat pe care il saruti. din contra, se va simti bine ca te poate "instrui"tongue
mai mult curaj, ca nu e cine stie ce...vei vedea la mom cu pricina
bafta!

| Myu a răspuns:

Nu trebuie sa te temi de primul sarut. O sa vezi ca totul o sa vina de la sine si nu o sa mai ai ''emotii'' atunci cand va sosii clipa laughing. Nu cred ca ai cum sa te faci de ras deoarece orice baiat a trebuit sa sarute odata pentru prima oara si va intelege...cred big grin. Cel putin la mine momentul acela a fost placut :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii o intrebare stupida! Am 15 ani si inca nu am avut primul sarut! am avut si eu pe buze simplu nu mai mult! Nu am gasit inca baiatul potrivit care sa imi dea primul sarut inca il mai caut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu tot sunt in aceeasi situatie.

| pixie_3786 a răspuns:

Deschizand incet gura.* sorry. My mistake>big grin

| pixie_3786 a răspuns:

Nu e nimic 'stupid' aici.happy Toata lumea are emotii prima data. Daca esti sigura ca prietenul actual e potrivit pentru 'primul sarut' si ti intr-adevar la el, tot ce trebuie sa faci e sa gasesti momentul si locul potrivit, sa te apropii incet de el, sa tragi aer in piept (la figurat 'sa. ti faci putere') si sa iti atingi buzele de ale lui deschizand incet buzele. Totul o sa vina de la sine, trebuie doar sa ai incredere in tine.

Pt. un rezultat cat mai bun, partenerul ar trebui sa fie mai 'experimentat'.

Good luck si astept sa imi povestesti cum a fost.big hug

Love.; x