| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea se teme sa-si accepte orientarile/fanteziile sexuale? Sa fie de vina Comunitatea in care traim "Ceausestii"? Credeti ca vom ajunge vreodata la nivelul altor tari cum ar fi Germania, Anglia, Sua La capitolul libertate sexuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarat. A fi pe invers e o chestie din nastere, o boala. Eu nu am nimic cu ei, atat timp cat ma lasa in pace si nu fac chestia asta in scop ostentativ. cat despre fantezii, vin si acuza ca vai ce a facut ala, ce perversiune! Sunt sigura ca multi ar face, dar tin la imagine sau chiar fac acele lucruri in intimitate, dar nu recunosc.

8 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

La unele capitole (dez ec) suntem cu 160 ani in urma vezi un raport facut anul trecut, Cit despre libertate sexuala vad ca recuperam la greu decalajul.Dar nu vad cum ajuta sa recuperam ceva din cei 160 ani aici este dilema mea.

| Dumnezău a răspuns:

Un lucru am de zis: moarte poponarilor! Lesbienele sunt amuzante, dau sare si piper unei orgii.

| Laura a răspuns:

Homosexualitatea o boală? Mai degrabă homofobia ar fi. Compară tu România cu țări unde este legală căsătoria între persoane de același sex: Norvegia, Olanda, Canada, etc.; nici nu se compară, așa că de ce tot ziceți că ne-am duce de râpă? Ba chiar ar face un bine, dacă vor să se căsătorească este foarte probabil să vrea o familie, și așa sunt pline orfelinatele de copii abandonați pe care nu-i vrea nimeni.

| Damasc a răspuns:

Se tem deoarece stiu cum sunt privite astfel de orientari sexuale la noi in tara si asa este cel mai bine.Atat ne mai trebuie sa se legalizeze si casatoria intre cei de acelasi sex,ca ne-am dus de râpă. Sper sa nu se ajunga atat de departe niciodata,imaginea unor poponari umbland liberi pe strada,fericiti ca si cum nimic nu ar fi neobisnuit imi provoaca pur si simplu sila,acum daca ai alte orientari decat cele normale nu trebuie sa imi consideri comentariul ca drept insulta laughing, nu ma-ntelege gresit, cu femeile n-am nimic.

| Lavinia218 a răspuns (pentru Damasc):

Nu consider comentariul tau ca o insulta. si nu nu sunt lesbi. doar ca nu am nimic importiva lor. adica consider ca daca o pers e gay trebuie lasata in pace. este alegerea sa, nu trebuie terorizat maltratat insultat si asa mai departe. Sa fim seriosi in Romania noastra daca de exemplu iubita ta recunoaste ca face sex oral.ii sare lumea in cap ca vezi doamne ce panarama! Hai sa fim seriosi.toti avem fantezii 90% din noi le punem in aplicare. doar ca ne este teama sa recunoastem pentru a nu fi considerati depravati!

| Ecea a răspuns (pentru Lavinia218):

Suntem destul de primitivi prin Romania,multe mentalitati ceausesti,multi oameni care nu ies din pestera.
Ai idee cum ar ajunge tara aia daca s-ar putea casatorii si ar avea legi in favoarea lor?
Ce mentalitate ar avea copilul unei familii de homosexuali? Intreaba cineva "cum o cheama pe maicata" si el sa raspunda Vasile.
Sau invers,lesbiene,cum ar suna sa cheme te tatal unei fetite "Alina".
Total aiurea, eu unul sunt homofob, poate de asta gandesc asa.

| Damasc a răspuns (pentru Lavinia218):

Pai da,sa fie lasata in pace,dar in propria casa.Ce gandesti cand vezi doi barbati intr-un parc pe o banca sarutandu-se,ce impresia iti lasa,ti se pare normal? Nu stiu ce as face prima data,ori vomit ori ii scuip,probabil amandoua.Cel putin la noi in Romania,astfel de persoane au o imagine mai proasta decat rromii,e si de inteles. Daca o luam pe partea religioasa,chiar daca n-am nici o treaba cu aceasta, primii oameni aparuti pe pamant se presupune ca au fost o femei si un barbat nu? de unde au rezultat altii si altii, cu alte cuvinte nici religia nu este de acord cu acest lucru.Si da,daca o femeie recunoaste intr-un grup ca a facut sex oral, nu mai este privita la fel(in cele mai multe cazuri), uneori astfel de lucururi 'nu se dau afara din casa'.

| anonim_4396 explică (pentru Lavinia218):

Adevarat. A fi pe invers e o chestie din nastere, o boala. Eu nu am nimic cu ei, atat timp cat ma lasa in pace si nu fac chestia asta in scop ostentativ. cat despre fantezii, vin si acuza ca vai ce a facut ala, ce perversiune! Sunt sigura ca multi ar face, dar tin la imagine sau chiar fac acele lucruri in intimitate, dar nu recunosc.

| busu11 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu