| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce mi se par urati si plictisitori oamenii care stau in blocuri acolo inauntru? Ei cum se simt oare acolo inauntru? Pute acolo sau e intunecat sau ce e acolo?

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Pai si eu stau toata ziua in camera la mine, si mi se pare mai interesant aici decat sa stau afara in frig.
P.S. Eu stau la casa, nu la bloc, deci nu stiu cum e acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Multumesc happy si eu ma plac de asemenea laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu am stat la bloc toata viata si mi-a placut foarte mult. Esti mereu printre oameni si este placut sa stii ca ai vecini peste tot. Nu te simti niciodata cu adevarat singur cand ai atatia vecini.

Cat despre miros, mi se pare de bun simt sa aerisesti casa macar 15 minute pe zi, deci nu stiu ce sa iti zic. Banuiesc ca daca nu aerisesti, pute. La fel ca si casa.

Iar despre intuneric, nu chiar. Ziua ai suficienta lumina, iar noaptea este chiar mai multa lumina decat la case. Mai ales daca stai undeva la un etaj mai mare.

De cativa ani stau la casa si sincer, prefer blocul. Plus de asta, la casa ai mereu tot felul de probleme ba cu gandaci, ba cu soareci, ba cu tot felul de vietuitoare care iti intra in casa, ceea ce la bloc nu mi s-a intamplat niciodata. Iar pe deasupra, atmosfera mi se pare mult mai singuratica.

| justanotheruser99 a răspuns:

Pentru ca emani uratenie.
Se simt in orice caz mai bine ca tine.
Si acolo e Narnia, taramul fagaduintei. Nu vei avea tu parte de asa ceva, nu iti face sperante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, eu stau de la 4 ani la bloc si imi place.Ma simt ok si da pute daca nu aerisesti..ca no din cand in cand mai trebuie sa deschizi si geamu. Daca nu aprinzi lumina logic ca e intuneric ..asta daca e seara ca, daca e zi vine lumina de afara.
Ce intrebari intrebatoare.

| presus a răspuns:

Acolo in bloc esti ca un chibrit intr-o cutie.