| anonim_4396 a întrebat:

De ce multi au ca si carte preferata "Singur pe lume"de Hector Malot? Sincer, asta e si cartea mea preferata-dar doar intreb.
Apropo, imi faceti o lista cu cartile voastre preferate(poate apuc si eu ceva carti bune sa citesc). Ale mele sunt(in ordine):
-Singur pe lume
-Cronicile Wardstone happy
-Aventurile lui Sherlock Holmeswinking
-O poveste cu un hobbit
-Narnia
-Tarzan happy
-Rahan happy
-Lisztwinkinghappybig grin:*(printre primele)
...si mai sunt.

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna
Cartea mea preferata este, Singur pe lume'', imi place findca este o frumoasa poveste si m-a impresionat; mai ales baiatul alalove struck

1 răspuns:
| AnonimGirl010101 a răspuns:

M-a impresionat profund lectura deoarece cuprinde este reală, si în ea sunt multe lucruri de la care am putea învăţa, ca de exemplu:să preţuieşti familia, pentru că el este cel mai mare dar de la Dumnezeu, iar făra ea.nu am putea avea o viţă fericită, pentru că însăşi familia e lucrul cel mai de preţ care ţi-l oferă viaţa.

Opera mi-a trezit sentimente de tristeţe pentru un băiat care a dus o viaţă grea.
Ceea ce impresionează este curajul de care dă dovadă Remi.
Surprinzător este momentul în care Remi profita de fiecare moment pentru a fi fericit.
Demn de admirat este fragmentul în care Remi se îndrăgosteşte de Lise.
Am admirat locurile descrise de autor.
Aş vrea să trăiesc în lumea personajului pentru că viaţalui este o adevărată aventura de proporţii.
Nu aş vrea să trăiesc în lumea personajului deoarece acesta este singur în lume.

Uite si alte carti care imi plac Dar nu uita Singur pe lume este preferata mea.

Colt alb

Fram ursul polar de Cezar Petrescu

Mica printesa de Frances Burnett.

omul invizibil de Herbert Wells.

Sunt SUPER! Chiar ti le recomand. Mie inainte nu prea imi placea sa citesc. Dupa ce am citit aceste doua carti nu ma mai puteam opri. Te rog, incearca. :*