| bvzmsam a întrebat:

De ce n-ați fi de acord cu homosexualitatea, căsătoria și adopțiile?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar asa! De ce? Câtă grijă pot avea doi barbati homo, de un copil? Mai ales că, logic, nu este al lor. Nu vor avea niciodată sentimentul matern.

| bvzmsam explică (pentru darrio2007):

Dar ce zici de doua femei care sunt casatorite. Ele pot adopta un copil? Caci ele au sentimentul matern, nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru bvzmsam):

Probabil ca da. Dar vor fi doar doua surori pentru acel copil.

| bvzmsam explică (pentru darrio2007):

Deci, pe aceeasi gandire, cei doi barbati vor fi fratii mai mari ai copilului. Crezi ca doi barbati nu pot avea afectiune fata de un copil?

| darrio2007 a răspuns (pentru bvzmsam):

Ba da. Poate „mama" mai mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Ba sunt de acord cu toate, fiind o decizie personala, pe care fiecare om are dreptul sa o ia si sa traiasca dupa cum isi doreste.

| Andreeush a răspuns:

Pe mine nu m-ar interesa de căsătoria dintre doi bărbați, e viața lor. Dar cu adopția nu sunt de acord.
Acel copil ar fi traumatizat. Un copil are nevoie de mama lui.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Pe mine sincer, nici in cot nu ma doare.

| Lucian2473 a răspuns:

Pentru ca e impotriva firii. Omul se trage din regnul animal, fiind cel mai inteligenta specie. Spune-mi, ai vazut tu doua animale de acelasi sex, iubindu-se? Parerea mea este ca homosexualitatea este o afectiune psihica. Nu trebuie sa ma judecati pentru asta. Nici eu nu ii judec dar nu e ceva normal.