| clauss a întrebat:

De ce ne-am inrait, nu mai stim sa iubim, suntem pe interes, nu mai apreciem oamenii, nu mai avem caractere, ce se intampla cu romanii nostri?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

@Clauss, nu numai romanii, ci toata lumea se duce de rapa, este... nu stiu exact din ce cauza, dar poate fi cei 7 ani de acasa sau banii sau tehnologia asta care face totul in locul nostru (telefonul, internetul etc.), pana si copii sunt obraznici, se pare ca se va adeveri faptul ca specia umana va disparea mai repede decat Pamantul, din cauza ca toata lumea se baga prea mult in seama, vrea sa fie buricul Pamantului, rege laughing
Sunt foarte "nesimtiti" oamenii din ziua de azi, putini mai sunt care intr-adevar au fost bine educati, asta in cazul in care nu o iau pe calea gresita.

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesti.Eu apreciez oamenii, stiu sa iubesc si sunt rau doar atunci cand situatia mi-o cere.Restul.faca ce-or vrea. E viata lor. A trecut timpul cand ma interesa parera lor.

| smaranta a răspuns:

@amandakeat fa-ti un pic de dispozitie de dragul nostru si vorbeste-ne despre aceea deriva, pentru.ca,aceeasi intrebare ma framanta si pe mine ca si pe clauss, si m-ai facut curioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu-i mai frecventezi happy... Clauss, tu chiar crezi ca asta se aplica numai romanilor? Cand am sa fiu mai bine dispusa am sa-ti vorbesc despre deriva emotionala... Curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare
tocmai pentru ca ai observat, trebui sa pozitivezi orice situatie si sa "lupti" ca sa-i influentezi pe cei din jurul tau, pe toti, incepe cu cei dragi, cei apropiati, cu amicii... trebuie sa contraatacam, intelegi?