| Shadow136o a întrebat:

De ce noi, oamenii, ne simțim bine când noi de fapt avem o stare proasta? De ce ne bucuram de acea stare proasta pe care o avem? De ce oare când suntem fericiți, ne aducem aminte sau facem în asa fel sa avem o stare proasta și pe urma profitam de moment? Stau și ma gândesc ca răspunsul ar fi zona de confort și obișnuința pe care ne-am făcut-o. Adică dacă în cea mai mare parte a vieții noastre noi nu am dus-o prea bine în viata sau am fost negativisti fiind CONȘTIENȚI de asta, asta deja devine zona de confort, iar în zona asta de confort ne simțim în largul nostru. Asta e percepția mea și eu unul cred ca oamenii care duc acest mod de viata ar trebui sa iasă din zona de confort, făcând astfel un efort pentru a avea o viata cât mai buna

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu pot să-ți răspund pentru că nu mă regăsesc chiar în nimic din tot ce ai scris.

| FilipSorin a răspuns:

Pentru ca mi o face Dumnezeu mai fericita si ma ajuta mereu, slavit sa fie El happy

| FirstPlayer a răspuns:

Nu prea are sens ce ai scris. Adică să ai zona ta de confort în chestiile negative și în situațiile în care nu te simți bine? Ce logică are chestia asta?