| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu poţi să găseşti pe cineva de încredere în ziua de astăzi?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca lumea nu e intreaga la cap sa realizeze cu adevarat scopul lor in viata.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu stii unde sa il cauti.De multe ori crezi ca nu ai incredere intr-un prieten vechi si te duci la altul pe care nu-l cunosti si care din doua vorbe te-a vrajit. Apoi vii si spui ca nu ai incredere in nimeni.Corect?

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Pentru ca multi sunt ipocriti, la fel cum unii generalizeaza.
Asta se vede si in postarea ta...
E normal sa gandesti asa daca ai fost dezamagita in mare parte.
Persoane de incredere sunt, asta iti supun din propria experienta.
Incearca sa fi mai optimista si de ce nu, mai realista.
Vei gasi ce cauti, doar priveste dincolo de aparente.
Succes!

| Musique a răspuns:

Poți.Mai caută.
Baftă!

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că fiecare om încercă să profite de tine...nu există prieteni nici oameni de incredere.

| Mădă0611 a răspuns:

Lumea a fost asa intotdeauna, pentru ca fiecare om are propriile interese.

| Sociopat a răspuns:

Toti este pe interese.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Pentru ca majoritatea persoanelor au devenit foarte false si vor doar sa barfeasca/sa faca rau. Pe fata se dau drept prietenii tai cei mai buni, te fac sa ai incredere in ei si apoi cand nu te astepti lanseaza zvonuri despre tine sau incep sa spuna secretele tale numai ca sa para ei interesanti...

| MissDevilish666 a răspuns:

Poți,dacă știi unde să cauți.

| TheSmith a răspuns:

Toti isi vad doar interesele lor...sunt ca strutul cu capul in nisip.Increderea se castiga in timp, nu o gasesti la colt colt de strada.

| Gekkō a răspuns:

Pentru ca lumea e curva, profitatoare, disperata dupa atentie si bani etc etc si desigur, etc laughing

| Zerathull a răspuns:

Pentru ca automobile, scuze.
Deoarece lumea este egoista si ignoranta in mare parte d-aia.