| MLorand78 a întrebat:

De ce oamenii sunt asa de ciudosi, rai si nesuferiti?

Răspuns Câştigător
| Medema a răspuns:

Uite cum sta treaba : Cel care face o gluma proasta, nu o face pentru ca el a inventat-o, ci pentru ca si el a primit-o la randul sau!
Ei sunt asa pentru ca la randul lor si ei sunt tratati asa sau au impresia ca sunt tratati asa intelegi? Chestiile astea mai vin si din educatie si exemplele primite, cand te uiti la Bianca Dragusanu de la 7 sau la Iulia Albu e normal ca un copil sa creada ca asa e bine si la randul sau influenteaza mai departe!

18 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cand spui "oamenii", te referi si la tine? sau in primul rand la tine...

| MLorand78 explică (pentru sabin89):

Asa sunt ei cu mine, cu doua fete... Eu incerc sa fiu cat mai bun dar e mai complicata povestea mea in ultimul an.

| sabin89 a răspuns:

Deci tu esti bun si ei sunt rai...

| αndï a răspuns:

Oamenii sunt rai pentru ca isi neaga adevarata natura. Toata lumea crede ca fericirea si multumirea de sine apar dupa ce ai otinut un anumit bun sau ai facut un pas mare in viata. Nu fericirea te face multumit, ci multumirea te face fericit. Cu cat esti mai multumit de ceea ce ai, cu atata atragi fericirea si abundenta. Asta n.am zis.o eu, a zis.o brother davy steindl rast. In plus, oamenii cu care ai in mod predominant legaturi sunt oameni care "rezoneaza" cu tine, care sunt oarecum o oglinda a ceea ce ascunde trecutul tau negru, acele defecte pe care nu le accepti la tine la nivel de sine. Daca oamenii care apar in viata ta sunt rai si pesimisti, si tu esti rau si pesimist, dar nu vrei sa arati asta. Pe de alta parte vei atrage catre tine si oamenii care au calitati morale asemanatoare cu ale tale, fai un test, noteaza calitati si defecte ale prietenilor tai pe hartie, vezi cu cate dintre acestea te asemeni tu, apoi roaga un prieten sincer sa faca o lista cu calitatile si defectele tale, o sa vezi multe asemanari happy

| Pricked a răspuns:

Eh, de ce gandesti negativ?
Incearca sa vezi partea plina a paharului. happy

| MLorand78 explică (pentru Pricked):

Nu ma satur cu putin. E prea putin, restul s-a varsat e normal sa ma supere ce am varsat mai mult, ce pot face cu 2-3 picaturi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee nu sunt toti asa, dar traim intro societate competitiva, plina de stresuri zilnice si fiecare e pentru el

| Mădă0611 a răspuns:

Pentru supravietuire. Tot ce e viu e asa.

| sublime89 a răspuns:

Hai sa nu generalizam, totusi. Nu sunt toti asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca tu ai vila si ferrari si eu n-am!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi par asa. Ei bine, se oftica si le trece, asta e. Important e ca le trece.

| Dumniezău a răspuns:

Asta e natura umana...nu ai cum sa o schimbi.

| contαbαndonαt a răspuns:

Cine te-a suparat?

| usuk a răspuns:

Asa-s oamenii

| OneReason a răspuns:

Cä asa le placelaughing

| Zamolxe777 a răspuns:

Crezi ca stie cineva? Am ajuns in era dezinformatiei, nu a informatiei! Intrebarea asta ajunge o enigma ca si intrebarea ce este moartea? de unde venim? cine suntem? unde ne indreptam? un lucru stim sigur, suntem predestinati sa ne omoram unu pe celalalt, frate pe frate!

| Sebastian2014 a răspuns:

Oamenii sunt asa pentru ca vad in tine o amenintare sau pur si simplu vad ca tu ai ceva ce ei si-ar dori.Ce e mai simplu pentru ei:sa munceasca si ei pentru acel ceva sau sa te invidieze pe tine? Genul acesta de oameni ai sa intalnesti oriunde dar gandeste-te ca ei au foarte multe frustrari pentru ca te invidiaza si nu le raspunde provocarilor. Sper ca te-am ajutat.Succes! happy

| Jono a răspuns:

Pentru ca asa e natura omeneasca : Radem, Ne iubim, Ne Futem, Ne uram, Ne omoram si Ne hranim, ca oamenii de acum 20000 de ani care stiau cum sa faca rost de mancare chiar si fara bani