| RAY a întrebat:

De ce oare femeile nu se inteleg intre ele? cel putin eu vad ca se urasc foarte mult

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt cazuri in care femeile se individiaza intre ele au barbati mai frumosi, servicii mai bune, haine mai frumoase, fac vacante dese.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Tu angy te-ai inteles bine cu multe femei la viata ta?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

In general, da!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Serios te-ai inteles bine cu toate? pe bune fi sincera cu mine, tu poate ai fost dar altele sa fim seriosi, eu am fost mult in preajma femeilor si se barfeau mai tot timpul

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

NU am cunoscut foarte multe femei!
Consider, ca fiecare isi poate consrui norocul!
Nu am motive sa o individiz pe X ca are masina bengoasa, pentru ca au nu am carnet. laughing
Nu am motive sa o individiez pe Y pentru ca are haine elegante pentru eu ma simt bine in hainele pe care le am
Nu am motive sa o individiez pe Z pentru ca are multi prieteni, pentru mie imi ajung aia de 2-3 pe care ii am!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Dar prietene in care ai incredere ai? ai avut?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Una singura!

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Prieteni de sex masculin ai avut? in cine ai incredere mai multa in barbati sau in femeie ca prieteni? cine tea dezamagit mai mult?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Nu am avut prieteni de sex masculin.
La scoala m-am inteles mai bine cu profesorii, decat cu profesoarele
Nu am reusit sa inteleg unele actiuni ale persoanelor care le-am considerat apropiate si de accea am fost mai retinuta cu acele persoane.
Nu pot spune in cine am mai multa incredere, dar am unele secrete pe care e bine sa le pastrez doar pentru mine.

42 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iar generalizezi?

| RAY explică (pentru NOname):

Foarte multa ura e intre femei vad asta peste tot, va barfiti mai tot timpul, numi spune ca nu e adevarat, asta e adevaraul, nu va suportati intre voi

| Kaℓi a răspuns:

Asta e o prejudecata. Nu pentru ca nu s-ar uri - invidia femeile intre ele, e adevarat dar nu general valabil, dar mai ales pentru ca si barbatii fac asta. N-ai vazut barbati care se urasc, din cele mai stupide motive? uita-te un pic pe aici, pe la Religie de exemplu... sau din motive de fotbal, de femei, de muschi, de politica etc. Asa ca nu poti spune ca doar femeile sunt pacatoase, pacatosi suntem toti pentru ca suntem oameni si avem emotii si sentimente.

| OnuOnulică a răspuns:

Ai observat tu greșit. Depinde de femeie...nu toate sunt la fel. Deși femeile între ele se ceartă puțin mai mult. Diferă caracterul fiecăreia dintre ele...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu toate. Poate unele sunt invidioase, zic eu...

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Sincer, nu ma intereseaza subiectul ca n-am de gand sa am copii. Ziceam mai devreme pe fb "Cica, tulai domne, stam prost cu natalitatea si ca peste cativa ani salariatii o sa trebuiasa sa sustina pensiile unui numar dublu de pensionari, sau cam asa ceva. devil De la mine copil n-o sa vedeti, nu va dau nici pentru tot aurul din lume, nici daca ar fi vreo lege si cei fara copii, care pot avea, ar fi spanzurati. Platiti-va pensiile, ca datorita voua e tara cum e. Domne ajuta, la cat mai mult rau! not worthy" si nu e singurul status in care zic "de bine" de tara, de mame sau tati, sau de puradeii lor. ""Proiect de lege. „Mamele-eroine" primesc un „salariu" pe viață și medalie"

Ha? Ce ar fi de laudat la asta? Eu nu gasesc absolut nimic. Oricine poate face copii pe banda rulanta, conteaza cum ii cresti. E adevarat ca o situatie financiara buna poate insemna o educatie buna, poate doar, dar cum de obicei cei lipsiti de educatie fac multi copii, sansele sunt mici ca aia mici sa aiba parte de educatie. Mai sunt si protestantii si neoprotestantii, carora "le-a zis dumnezeu" sa se inmulteasca, si nici in cazul lor treaba nu e prea buna, de educatie nu duc lipsa, dar e una nociva; poti sa fii bun si fara sa urasti ce e diferit de tine. Daca ne uitam la procente, ei au mai mult de urat decat de iubit (crestinismul e impartit in vreo 35.000 de secte, rivale laughing, parca-s clanuri mafiote, plus celelalte religii). Deci in ambele cazuri e de preferat ca numarul copiiilor sa nu fie mare, deci tantile alea ar trebui sa fie descurajate de fapt.

Proiect de lege: aia pe care nu-i duce mintea chiar deloc, sa mearga sa se culce. Statul incurajeaza femeile sa aiba de la 3 copii in sus promitandu-le venituri pe viata. Pe langa asta, fiecare copil o sa primeasca 100 de euro pe luna, si Romania e cu un picior in lumea a 3-a, de bogata ce e, de harnici, inteligenti si corecti ce sunt cetatenii ei. like emoticon Dati, mă, 500 de euro de puradel, pă ori estem golani, ori nu mai estem!", "a, inca ceva despre bogatia tarii; avem bani de dat tantilor care nu au alta treaba decat sa stea cu picioarele departate, dar daca te duci la spital cu o mana rupta, mori mancat de bacterii si virusuri, caaaaaa "n-avem bani". pai parca aveati prea multi. am tot aparat tara, dar daca ma apuca dragul de viata, o tai de aici, si daca vreau sa trimit ceva in tara, n-o sa trimit bani. daca oamenilor le trebuie bani sa isi cumpere chibrituri, le trimit chibrituri, astfel deloc sau foarte putin din munca mea o sa ajunga la stat.", ma mir ca nu mi-au dat toti unfriend. laughing devil

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Eu ma intreb daca adn ul se poate modifica in timpul vieti prin experientele noastre? tu cand spui ca nu vrei copii vorbeste partea rationala dar noi suntem emotionali asa ca o sa ai tu copii ca nu putem fi rationali tot timpul, eu personal fac greseala mereu sa afirm lucruri rationale despre umanitate si uit mereu ca suntem emotionali, nu decidem noi ce vrem decide animalul din noi

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ti-ai propus sa mori singura?

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Yeap. Ce poate tara asta, sau lumea asta, sa-i ofere copilului meu? E retorica intrebarea. tongue

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ma refeream mai mult la iubit sot nu copil

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si daca e vorba de asa ceva.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Esti lesby sau doar singuratica? laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca eram lesby se excludea moartea in singuratate.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Auch. Vrei sa zici ca heterosexuala fiind o sa mori singura ca nu va fi nici un barbat langa tine? Sau mi s-a parut?

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ca nu imi trebuie barbati langa mine. devil Cu femeile ar fi oky, dar nu-s gay.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu esti lesby dar nu iti dai seama laughing. Ori cu unul ori cu altul. SIngur nu merge

| Mădă0611 a răspuns (pentru UnBroken2016):

N-am cum sa fiu lesby daca imi plac baietii, nici bisexuala nu-s, ca fetele nu ma atrag, imi place sa le vad ca se respecta, dar atat. Merge si singur daca nu vrei sa iti bati capul cu nimeni. smug

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Las ca unu vei gasi si tu

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nimeni nu rezista toata viata fara sex, asta doar daca nu cumva esti asexuala.

| R0R0 a răspuns:

Pentru ca intervine invidia intre ele si nu le mai lasa sa gandeasca rational.
Asta nu se aplica la toate femeile.

| RAY explică (pentru R0R0):

Normal ca nu, nu vezi ce raspunsuri diferite am primit

| R0R0 a răspuns (pentru RAY):

Nu m-am uitat!winking

| gemeni6226 a răspuns:

Nu este asa deloc eu mereu m-am avut bine cu fetele femeile.M-au sprijinit au stat alaturi de mine mai bine ca barbatii, asta asa a fost pe cind am fost fata, asa e si acum.Eu mereu am suferit mai mult de la barbati.Pe cind am fost mica tata era foarte dur cu mine, mama m-a luat sub aripile ei, in scoala am avut multe prietene bune, baietilor nu le pasa de mine.Pe urma cind am inceput sa lucrez iarasi am fost inconjurata de multe fete femei care erau foarte prietenoase cu mine, ele mi-au dat si sfat cum sa ma comport ca sa nu ramin singura nemaritata. Dupa ce m-am indragostit si m-am casatorit fericirea a durat putin pentru ca sotul mereu avea foarte multe probleme la servici cind era stresat nu se putea vb cu el, mergea mult in delegatii, cind nu mergea in delegatii mergea mult cu prietenii ma lasa mult timp singura sufeream mult.Pe urma din cauza stresului s-a imbolnavit grav a trebuit sa se pensioneze de boala de tinar asta l-a distrus psihic si s-a refugiat in bautura era cumplit nu mai spun mai departe.Clar e ca si in timpul suferintelor din cauza unei casnicii grele tot colegele prietenele erau ce imi dadeau sfaturi cum sa rezist tot numai pe ele si pe mama m-am putut baza.Pe urma mi-a murit sotul am incercat sa-mi refac viata dar deja au trecut 5 ani si am intilnit indivizi care nu stiau sa dea nici un respect femeii nu stiau sa fie sinceri, empatici fideli.Am hotarit ca nu mai vreau de la barbati niciodata nimic numai rele am avut de pe urma lor toata viata.Deci viata mea e exemplul cel mai graitor ca femeile pot si stiu sa se ajute intre ele cind vad ca masculii numai le ranesc.Dar despre barbati ce pot spune ceva bun? Un singur lucru ca pot sa datorez cei doi copii sotului si ca totusi mi-a fost alaturi in cresterea copiilor asta e ceva de netagaduit, dar pe mine ca sotie si ca femeie m-a facut de foarte multe ori sa sufar.Si nu pot da nici un exemplu pozitiv in cei peste 50 de ani de cind traiesc de un barbat care sa-mi merite toata stima si aprecierea.Eu daca am invidiat sau invidiez ceva la o femeie dar nu prea exista asa ceva numai in povestile de pe internet este ca sunt foarte iubite de tatal lor, au frati de nadejde au soti minunati.Dar asa ceva citesc doar pe internet nu am nici o colega sau o femeie in jurul meu care a trait fericita de pe urma barbatilor.

| RAY explică (pentru gemeni6226):

Nimeni nu-i perfect, cu toti avem defectele noastre, nici barbati nu sunt mai de incredere, eu personal n-am rieteni cand am incercat sa am profitau de mine, lumea buna e rara, lumea rea e peste tot, sper sa fi fericita de acuma incolo

| UnBroken2016 a răspuns (pentru gemeni6226):

Ce ma amuza oamenii ca tine. Clar nu e asa pentru ca tie nu ti s-a intamplat asa. Ce mentalitate

| gemeni6226 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc de intelegere si incurajare, sunt totusi si oameni buni dar putini.Anul asta am decis in ce sa-mi gaesc fericirea.Nu mai caut pe nimeni sa-mi fie tovaras de viata, am luat un imprumut si imi renovez casa, ma gindesc la zugravit si de asta se bucura si copiii mei ca o sa fie mai frumos acasa, de acum incolo imi gasesc eu preocupari ce nu necesita nici un tovaras de viata ma gindesc ca trebuie sa fiu foarte recunoscatoare soartei ca am doi copii sanatosi pentru ca multi oameni nu pot avea copii sau au copii bolnavi si asta e cea mai mare avere si fericire sa ai doi copii frumosi sanatosi si de treaba.

| gemeni6226 a răspuns (pentru UnBroken2016):

E clar ca nu esti de pe aceasta planeta din raspunsul ce mi-ai dat.Eu am o credinta fara de margini in Dumnezeu si nu as scrie ceva ce nu e adevarat pentru ca as atrage un mare necaz asupra mea daca nu as fi dreapta sincera si cinstita.Tot ceea ce am scris asa e cuvint cu cuvint.Si nu e o mentalitate e viata pe care mi-a fost data s-o traiesc.

| UnBroken2016 a răspuns:

Sunt mai rele din fire. Barbatii se cearta dar dupa 2 ore sunt toti la bere razand pe cand femeile trec saptamani pana se impaca.

| RAY explică (pentru UnBroken2016):

Asta pentru ca femeile sunt mai emotionale, ele simt durerea emotionala mai puternic

| UnBroken2016 a răspuns (pentru RAY):

De aia barbatii sunt mai rationali, cica

| RAY explică (pentru UnBroken2016):

Nu sunt, suntem finte emotionale, nehotarate credem ca stim ce vrem dar nu stim de fapt, suntem condusi de creierul reptilean