| Cris988 a întrebat:

De ce persoanele timide sunt considerate de ceilalți mai puțin inteligente dacă nu chiar proaste?

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

E prima data cand aud asta. Eu eram, si inca sunt timid, si eram considerat unul dintre cei mai inteligenti din clasa. Nu ca nu as fi, dar asta e partea a doua laughing

| Cris988 explică (pentru Mayhem666):

Nu am zis ca nu sunt inteligente, sunt persoane normale, unele maideștepte, altele nu. Poate nu m-am exprimat corect, voiam sa zic (scriu)ca extrovertita, de obicei, se cred superiori.
P.S. Am fost timidă în școala generală și liceu.(tăcută, retrasă ). Încă sunt, dar mai puțin

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu sunt considerate de ceilalti.
Sunt considerate doar de unii, care sunt de obicei sunt cam limitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care considera persoanele timide mai putin inteligente o fac pentru ca nu au avut posibilitatea sa le cunoasca si le e mai usor sa puna o eticheta aiurea. Dar afirmatia lor spune multe despre ei si indica unde este de fapt prostia.

" A judeca este lucrul cel mai uşor şi mai obişnuit; mai greu şi mai rar este să judeci bine. – De ce? Deoarece pentru a judeca e de ajuns să fii superficial şi prost, iar pentru a judeca bine e nevoie de multă gândire şi înţelepciune. "

| Danyel2002 a răspuns:

Pentru că ceilalți nu ştiu cum să interacționeze cu persoanele timide şi de a afla cu adevărat de ce sunt în stare. Fundă? happy