| JetBlueJet a întrebat:

De ce sunt persoanele timide... timide laughing happy >:?

9 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Asa e firea lor....probabil au fost influentati si de diversi factori externi.

| RainmakerX a răspuns:

Lipsa de prieteni, sustinere din partea altora persoane cu exceptia familiei...
Persoanele care isi bat joc, incalzirea globala, ISIS... *why not?*

Nu, acum pe bune... in principiu lipsa de prieteni in copilarie.

| drogh a răspuns:

Pentru că sunt nişte persoane care doresc să stea mai retrase, cărora nu le convine prea mult ''aglomeraţia cotidiană'' şi rămân în banca lor. Timiditatea le permite să dobândească cele mai nobile calităţi, dar de asemenea este şi un defect pentru că nu permite evidenţierea în lume, ci mai mult îndepărtarea.

| Divy a răspuns:

Simplu sunt marginalizaţi, au probleme sau au o reţinere, respectiv fobie socială, teama de a nu fi penibil/ridicol în faţa cuiva şi practic preferă să rămână neobservaţi

| Rakanishuu a răspuns:

Nu stiu cum sa-si exprime sentimentele sau sa comunice de teama de a zice ceva aiurea.

| Morrígu a răspuns:

Stima de sine scazuta.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Persoanele simple cu multa umanitate sunt timide.De obicei cele mai sincere, cele mai bune persoane sunt timide, de aceea daca doresti a vezi cit de serioasa este o persoana o poti vedea dupa gradul de timiditate al acesteia.