| marius5600 a întrebat:

De ce "romanii" cred ca moldovenii sunt prost crescuti ca eu sunt moldovean si nu inteleg situatia asta. nu sunt toti la fel nu?

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Prost crescuti sunt in toata lumea, de la New York la Tokio si sde la Helsinki la Capetown.Depinde de felul in care au fost educati.In rest, natura umana e aceeasi, pretutindeni pe Pamant. Iar daca ar fi sa ne limitam la peisajul propriu, dupa cate imi amintesc Ceausescu a fost oltean si a sfarsit de mana unui muntean. E un fel de Miorita cu alti eroi.

Răspuns utilizator avertizat
| florin_7920 a răspuns:

Eu cred că haina îl face pe om şi nu omu pe haină, stii că eşti moldovean, că eşti olten, că esti adelean contează să fii om la locul tău, numai bine

| TzuTzu_2341 a răspuns:

laughing ca iz dusii
moldovencile iz mai bunebatting eyelashes ca celelalte tongue
cred ca iz gelosi pe noi laughing ca daca vii in moldova ai ce vedea, vizita... day dreaming
eu iz moldoveanca si iz mandra happy
are cineva ceva de comentaat? waiting

| rockaholic a răspuns:

Basescu e dobrogean toata ziulica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, romanii``? De ce l-ai pus in ghilimele?
Cine a zis asta? Eu n-am auzit asta pana acum laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa ma afli cite ceva din cultura moldovenilor, dar tot odata sa intelegi ca totul e bine.daulabushi.wordpress.com