| 20thoughts a întrebat:

De ce se inchid luminile la ora pamantului?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pai e ceva logic, daca toata planeta ar inchide sursa electrica cat de putin, ar fi o economie imensa...deci pentru a se face economie!

3 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Orele 20:30, adică acum 10 minute...

| 20thoughts explică (pentru RomulusMilea):

Eu intrebam de ce se inchid luminile

| RomulusMilea a răspuns:

Se închid pentru a trage un semnal de alarmă întregii planete cu privire la consumul resurselor, din ce în ce mai limitate şi pentru a sugera minimizarea consumului de energie electrică, aceasta produce poluare destul de importantă la nivelul întregii planete. Mulţumită?