| Kyky a întrebat:

De ce se plictiseste un om, in general? Caci daca stam sa ne gandim, oricand putem gasi ceva de facut, deci nu putem spune "n-am ce face >- ma plictisesc".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Numai un om leneș se poate plictisi.
La ce vremuri trăim, numai plictiseala ne lipsește.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| tukhey23 a răspuns:

Din obisnuita, eu dau uitari plictiseala si trece de la sine laughing... Si e super big grin

| Kyky explică:

Nimeni nu ne impiedica sa facem lucruri care ne fac placere happy Si eu spun de prea multe ori ca ma plictisesc... iar cand imi dau seama de lucrul acesta, imi spun: "stai putin, totusi, de ce ma plictisesc?" Si atunci imi sun niste prieteni, ies la o plimbare/la un suc, oriunde, sau ascult o melodie care-mi face placere/ma uit la un film... spal vase, fac de mancare... orice, doar sa-mi ocup timpul. Asta doar pana a 2a zi, cand iar ma descopar spunand "ma plictisesc"... big grin blushing

| dreamerlainen a răspuns:

Pentru ca suntem niste lenesi si preferam sa omoram timpul, in loc sa e gasim ceva de facut. happy

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu prea pot gasi o explicatie logica.Si eu, desi toata ziua imi gasesc cate ceva de facut, tot ma plictisesc...probabil din cauza ca nu fac lucruri care ma intereseaza in mod deosebit sau pur si simplu m-am saturat de anumite chestii, dar asa mai trece timpul deci trebuie sa le fac pana la urma... o evadare din rutina zilnica nu ar strica.

| Wtf9000 a răspuns:

Asa e. Un om destept nu se plictiseste niciodata. Are intotdeauna la ce sa se gandeasca.

| madonica a răspuns:

Asta asa este-avem multe mijloace(mai scumpe sau mai putin scumpe)care ne pot umple timpul.Am intalnit o fata care a facut o greseala gramaticala verbala ce mi s-a parut ca trebuie corectat ca sa nu mai repete o asa mare prostie, iar ea a venit cu scuza ca are doar 8 clase de ar avea si ea o facultate... poate ar sti intelesul cuvantului care l-a spus dar eu i-am spus ca nu e neaparat sa aiba facultati sau masterate ca sa poata vb cuvintele corect ci e de ajuns sa se inscrie la biblioteca municipala si sa isi ocupe timpul liber citind(metoda ieftina)sau sa completeza integrame pentru a-si dezvolta vorbirea sau a-si imbunatati vocabularul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacaun om se plictiseste in general... poate sa se imbrace in maior, sau in capitan.

| brbosu_5922 a răspuns:

Rezolva altu problemele in locu lui.