| Larisaaaa a întrebat:

De ce se pune # la fiecare cuvant? Ce inseamna #? Am vazut la melodii si pe facebook.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Ce fac hashtag-urile? Hashtag-urile fac un lucru simplu: ordonează un subiect în acelaşi loc, fără a fi nevoie de o pagină specială. Astfel, dacă vreţi să scrieţi despre schimbările constituţionale care au loc zilele acestea în România, să spunem că puneţi hashtag-ul #Constitutie. Toată lumea va şti acest lucru, iar conversaţia publică se va muta într-un singur loc.

Cu un simplu search pe google gaseai raspunsul in cateva secundehappy

| Larisaaaa explică (pentru Aasdfghj):

Multumesc. am incercat sa caut dar nu am stiut cum se numeste.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Larisaaaa):

Cu placere :p