| 22anirolF a întrebat:

De ce studentii nu pot imprumuta de la BCU? Ce sens are asta? laughing pentru ce e biblioteca atunci?

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai ce sa faci. Ori citesti acolo ori daca ai nevoie doar de cateva pagini din ea, faci poze.

| 22anirolF explică (pentru Aasdfghj):

Pai din cauza corona nu e deschisa sala de lectura. Nu poti nici sa stai acolo, nici sa imprumuti. Doar cadrele didactice. Deci cu studentii cum ramane, asta e intrebarea mea

| Aasdfghj a răspuns (pentru 22anirolF):

Aa inteleg. Pai si ai intrebat ce se poate face? Poate iti pot scana cartea dorita si sa fie trimisa pe e-mail sau ceva. E destul de stupid ca profesorii sa poata imprumuta dar studentii nu. Ai incercat sa cauti cartea dorita si pe net?

| minrest a răspuns:

Biblioteca de fapt nu este pentru imprumutat carti; bibliotecile centrale iti servesc cartile la sala de lectura. Doar bibliotecile mici, de cartier, imprumuta carti acasa, dar acolo nu gasesti lucrari specializate, cum iti trebuie tie. Obisnuieste-te sa citesti in sala.

| 22anirolF explică (pentru minrest):

Repet. Sala de lectura e inchisa din cauza coronavirus. E deschis doar centrul de imprumut, dar nu pentru studenti, ci doar pentru cadre didactice.

| PainTech a răspuns:

Cum de ce?
Că toate celelalte facultăți au biblioteca

| 22anirolF explică (pentru PainTech):

Se gasesc mai multe carti acolo...

| minrest a răspuns (pentru PainTech):

Nici bibliotecile facultatilor, care de fapt sunt filiale ale BCU, nu imprumuta carti acasa.

| Aasdfghj a răspuns (pentru minrest):

Ba da, imprumuta. Cel putin la Facultatea de Geografie asa este.

| minrest a răspuns (pentru Aasdfghj):

Ma bucur ca pot imprumuta studentilor, e o exceptie binevenita, care acum cu pandemia, ar trebui generalizata.