| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce sunt atatia homosexuali la puscarie? Practic ei prefera sa intretina relatii sexuale cu o persoana de acelasi sex, mai bine decat deloc? Chiar sunt multi homosexuali la puscarie? Ce parere aveti despre ei?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai mult un mit.
violati sunt in general cei care sunt inchisi pentru astfel de infractiuni... violatorii si pedofilii nu sunt deloc bine priviti in randul puscariasilor

in rest sunt puscariasi care ofera sex pentru diverse favoruri... tigari, mancare, telefoane

chiar nu cred ca toti devin homosexuali brusc odata ce intra la puscarie

| minrest a răspuns:

Pur si simplu nu sunt multi homosexuali la puscarie. Violurile insa sunt altceva. Violul nu este un act sexual, ci un mod de a umili si/sau a controla pe cineva. Spre deosebite de SUA, la noi nu se considera corect sa violezi fara un motiv temeinic. Se violeaza in primul rand toti detinutii intrati pentru delicte sexuale, adica viol si proxenetism. Se violeaza si pedofilii, care se si omoara. Homosexualii sunt extrem de rau vazuti in inchisoare, si daca sunt depistati, sunt violati, si sunt hartuiti in permanenta, nu sunt lasati sa doarma, insultat, etc. Asa ca de regula nu isi exercita viciul in puscarie. Situatia e complexa si ar mai fi multe de spus.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Unii devin din cauza singuratatii.
Da, cam as ceva.
Nu stiu cati sunt, dar stiu ca exista.
Poate ca nu in orice puscarie, dar exista.

| MTSimo a răspuns:

Nu e vorba ca sunt multi homosexuali la puscarie, dar majoritatea si-au inceput viata sexuala, si poate faceam destul de des. Iar organismul le cere, iar cum sa isi produca placere singuri (laba) nu prea mai avea efect..recurg la persoanele de acelasi sex. Iach.
Funda?

| 4cidr41n a răspuns:

Daca te violeaza cineva de acelasi sex te va face homosexual/a?

Si e indiferent daca ala violat e/nu e homosexual.Tot viol se cheama. In inchsoare se practica violul. Daca ajungi acolo, nu ajungi pentru ca e compania placuta si oamenii sunt draguti cu tine.