| Nick555 a întrebat:

De ce sunt oameni homosexuali exclusi din societate? Mai ales in Romania...adica,serios,doar au o opinie diferita de sex, si atata tot. Daca tu iubesti pizza iar eu o urasc inseamna ca unul dintre noi are o problema mintala? straight face

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Sunt excluşi din societate pentru că societatea a fost crescută şi învăţată să judece şi să arate cu degetul spre ceea ce i se pare extrem. Ştiu, pare un paradox ştirile de la ora 5 sau la emisiunea de la ora 8, unde pipiţele vin cu fusta atât de scurtă încât le poţi număra firele de păr pubian, nu sunt arătate cu degetul.
Ăsta-i modul în care s-a auto educat societatea, să iubească nuditatea, prostia şi ridicolul dus la extrem şi să urască ce nu pot înţelege sau ce li se pare foarte diferit.
Nimeni nu merită să fie constrâns sau judecat de restul societăţii în funcţie de orientarea sexuală.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lizbianismul si homosexualitatea sant iesite din comun sexul anal intre barbati e dureros scarbos, 2 femei la fel o tampenie de aia nu se accepta asa ceva.

| Alisse a răspuns (pentru mgtow):

Inainte de judeci invata sa scrii corect desteptulehappy
Si de ce iti pasa daca doi barbati se *** in **** pe tine te doare sau ce?
Dar la doua femei nu mai zici ca e scarbos nu?
Concluzia e ca tu esti un obsedat scarbos care da din gura sa se afle in poveste.

| mgtow a răspuns (pentru Alisse):

Si tu ce esti, probabil un gay care nu a primit educatia parinteasca necesara, halal parinti halal copil, chiar daca ai peste 18 ani nu stii cu ce se mananca painea in viata. Tu mai bine taci si inghiti asculta ce e bine si ce e rau dar daca iti place sa te faci de ras treaba ta te catalogheaza lumea ca si cum ai fi alt prost in societate.

| greyhound a răspuns:

Daca ar sta ascunsi sub o piatra n-as avea nimic cu ei, dar nu frate, ei trebuie sa strige in gura mare ca sunt bulangii.

| Alisse a răspuns (pentru greyhound):

Eu nu cred ca toti sunt asa nu trebuie sa generalizezi.

| greyhound a răspuns (pentru Alisse):

As prefera sa nu fie niciunul asa, as vrea sa fie ca aerul

| Nick555 explică (pentru greyhound):

Ce ai spus tu e gresit in multe feluri....in primul rand:ei nu spunca sunt homosexuali deoarece stiu ca nu o sa fie primiti in societate.in al doi-lea rand:ce probleme sunt cu cei gay? Frate, gandeste-te ca unii sunt satanisti, criminali, hoti si nimeni nu arata probleme cu ei.In schimb, toti s-ar holba la cineva daca stie ca e homosexual, ca si cum ar avea un handicap mintal sau ar fi diform...

| greyhound a răspuns (pentru Nick555):

Hai ca exagerezi cand zici ca nimeni n-are vreo problema cu satanistii si criminalii. Plus ca poti fi si gay si criminal.
Apoi, Gay Fest-ul e gresit nu ce am zis eu. Lachioii sunt ca ungurii, nu-i de ajuns ca-i toleram, mai vor si o suta de mii de drepturi.

| Nick555 explică (pentru greyhound):

Mii de drepturi? Tot ce vor ei este sa fie acceptati si sa nu mai fie tratati ca cineva redus mintalm.(P.S:Multi oameni, printre care si TU, nu-i tolereaza)

| Alisse a răspuns (pentru greyhound):

Cel putin eu nu sunt genul care sa ies in public sa ma dau in vant ca sunt lesbianalaughing

| greyhound a răspuns (pentru Nick555):

Sunt acceptati dar ei nu. ei vor sa se marite. Daca lumea zice nu, inseamna ca nu-i toleram. Exact la fel ca ungurii, nu apreciaza ce au. Cum poti sa zici ca lumea nu-i accepta, fa comparatie cu ce au indurat negrii si spune-mi ca e acelasi lucru.
Eu sunt de acord cu existenta lor, spre deosebire de Biserica, insa nu-s de acord cu reclama pe care si-o fac (reiese asta inca din primul comment). E treaba fiecaruia ce isi baga in dos dar sa o faca in particular.
Nu-s cu nimic mai speciali daca-s gay.

| greyhound a răspuns (pentru Alisse):

Ok, pe tine te-am iertat laughing

| Nick555 explică (pentru greyhound):

Nu mai ii baga pe unguri sau pe negri in treaba asta....also,negri au fost acceptati, fata de cei gay care, am auzit, au inceput sa fie executati si cred ca mai e pana sa fie si ei acceptati.Si ce reclama isi fac?

| greyhound a răspuns (pentru Nick555):

Nu stiu de cine ai auzit tu sa fie "executat" pentru ca e gay.
Si cum sa nu fac comparatie cu negrii si ungurii cand e practic acelasi lucru, sau cel putin mult mai asemanatoare cazurile decat analogia ta cu pizza

| Nick555 explică (pentru greyhound):

La asta ma refeream la faptul ca nu inseamna ca esti handicapat daca ai o opinie diferita.Si cu ungurii si cu negri nu acelasi lucru. Face mai mult sens decat obsesia ta cu negrii si ungurii.Scuza-ma daca sunt cam nesimtit, dar un cuvant mai potrivit n-am gasit.

| greyhound a răspuns (pentru Nick555):

"un cuvant mai potrivit n-am gasit" laughing merci pentru eufemism

| Nick555 explică (pentru Nick555):

*ca nu esti handicapat.

| Alisse a răspuns:

De fapt acei oameni au o problema cu capul care detesta fara sens. Orice e diferit lumea detesta insa mentalitatea la noi in Romania e asa mai grava dar se va schimba cu timpul.

| TiperT1990 a răspuns:

Deoarece nu e normal sa fi homosexual. Orientarea sexuala este alegerea ta personala. De ce sa alegi ca sa ai relatii sexuale cu o persoana de acelasi sex? :-s Mai ales ca Biblia interzice relatiile sexuale intre oamenii de acelasi sexwinking Acestea fiind spuse, cred ca tiam facut situatia clara big grin

| Nick555 explică (pentru TiperT1990):

De ce nu ar fi normal? Si pentru cei religiosibig grinumnezeu a zis sa-i iubim pe toti, indiferent de rasa, religie, orientali sexuale...

| Wøodenpints a răspuns (pentru TiperT1990):

Biblia interzice...pentru cine crede în ea. Pentru unii biblia nu-i decât o carte penibilă cu minciuni. Chiar nu este nimeni obligat să-și ghideze viața după așa ceva.