| Demeister a întrebat:

La noi în România, sunt mulți oameni cu probleme de sănătate mintală?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Peste tot sunt, multi sunt in libertate din pacate

| minrest a răspuns:

Da, omule, foarte multi. Schizofrenie procentul normal de 1, 5% in evidenta medicala, tulburari de personalitate binisor peste media europeana dar putine tratate, se spune ca ar fi 16% din populatie. Iar nevroze, le aduni cu farasul. Din pacate, romanii nu se trateaza.

| Demeister explică (pentru minrest):

Principalele persoane sunt tinerii sau bătrânii?

| minrest a răspuns (pentru Demeister):

La batrani se amelioreaza tulburarile de personalitate si se vindeca nevrozele cronice, dar apar nevrozele de senescenta si senilitatea, asa ca e greu de spus. Oricum, eu personal nu cunosc nici un batran peste 75 de ani complet sanatos psihic, dar am auzit ca exista.

| hasiuc a răspuns:

Cam 17 000 000 meleoane fara cativa. Politisti infractori, pochi curvari si hoti, parlamentari pe masura astora, doctori criminali vreo 45 000 000 milioane de AVORTURI in 27 de ani. Tu ce zici?