| raMLesS a întrebat:

De ce toate videoclipurile de pe Youtube care au un numar considerabil de vizionari, au si multe dislike-uri? Absolut fiecare videoclip are dislike-uri, indiferent daca e vreo melodie, experiment, videoclip educational, informatii utilitare, documentare, etc...
Ce motiv ai avea sa dai dislike la asa ceva de exemplu: https://www.youtube.com/watch?v=aT2YGXxYx-w

E adevarat ca la 100 de oameni, cativa (2-3-5) chiar au probleme mintale, dar chiar atat de pe dos sa fii? Nu inteleg ce se intampla in mintea lor si unde vad ei problema.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

laughing laughing Multe nu sunt motive, dar se intampla. Am incercat sa le gasesc motive, cam trase de parhee hee. Probabil ca nu le place orice tine de viata asta, nu stiu ce sa zic laughing.
Le dai o plimbare cu tesla pe drumurile din Romania, asta da chin laughing!

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asa mai face lumea... nu stiu exact la ce se gandesc, fiecare cu motivele lor.

Luand exemplul tau, videoclipul, poate multi:
- considera ca nu este interesant;
- nu inteleg mesajul;
- dau dislike la orice;
- au o stare proasta;
- sunt copii, si nu au un motiv intemeiat pentru asta;
- nu suporta lersoana sau canalul (sau chiar categoria prezentata) si fac asta la orice tine de acesta.

Da, nu le place, sa nu se uite. Dar de ce se uita? Doar sa apese un buton? Asta doar ei pot sa raspunda. Dar nu se prea arata in lume thinking

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca i-a speriat spre exemplu videoclipul prezentat, zgomotul acestuia sau pentru ca nu le-a placut cum s-a auzit. Motive pot fi multe... sau nu. Ii sti pe cei care fac rau fara motiv? Daca da, te rog sa adaptezi situatia la minunatul YT.

| raMLesS explică (pentru Celcestietot):

"Pentru ca i-a speriat spre exemplu videoclipul prezentat, suntetul"
laughing laughing rolling on the floor Sensibili mai suntem, asta e deja prostie cu speriatul, nu cred ca e un motiv sa te faca sa urăşti clipul si sa dai dislike.
"Nu le-a placut cum s-a auzit", pai cum voiau sa se auda? Nu e ceva ce poate fi modificat, asa se aude si in realitate.
Eu i-as lua pe urâcioșii ăştia care sunt contra la orice, si le-as da o plimbare cu tesla, asta cred ca ar fi cea mai fericita zi din viata mea, i-as tortura cu cea mai mare placere.

| Celcestietot a răspuns (pentru raMLesS):

laughing laughing Multe nu sunt motive, dar se intampla. Am incercat sa le gasesc motive, cam trase de parhee hee. Probabil ca nu le place orice tine de viata asta, nu stiu ce sa zic laughing.
Le dai o plimbare cu tesla pe drumurile din Romania, asta da chin laughing!

| Sofer a răspuns:

Or avea și probleme de genul sau pur și simplu nu le place acel gen de muzica sau acel conținut video.

| Dismally a răspuns:

Oamenii au gusturi diferite si se asteapta la anumite lucruri, nu ai cum sa-i multumesti pe toti. La filmuletul tau pot fi o mie de motive: spre exemplu de ce nu era balonul rosu sau de ce nu l-a spart cu o baioneta laughing