| anonim_4396 a întrebat:

De ce traim daca totusi o sa murim?

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tu nu iei in calcul ca s-ar putea sa nu mori? Cel putin cu sufletul?

| LoveSleep a răspuns:

De ce mănânci daca o să flămânzești?

| J0B0MAT a răspuns:

Păi de aia, ca să murim.Nu poţi să mori dacă nu exişti mai întâi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Moartea este un concept gresit interpretat din perspectiva dimensiunii in care ne aflam in acest moment, in realitate ea nu exista.

| Drimmero a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

E doar o treapta a vietii, o normalitate.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose03 a răspuns:

Sa avem parte de o experienta, sa schimbam ceva in lumea asta si probabil mai tarziu in univers.Decat sa nu fi existat nimic vreodata sau viata si moartea, bucuria si tristetea tu ce ai alege? Nu putem spune exact de ce existam, dar totul are un scop.Moartea e doar una din experientele vietii. Dupa moarte inca exista viata, sufletul continua sa existe in timp si spatiu daca nu poate in forma materiala.
Cred big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa te jignesc, dar tu pui intrebarile astea pentru ca nu stii sa iti raspunzi singur, ca sa te amuze raspunsurile altora sau pur si simplu vrei sa "auzi" perspectiva altora?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa aud perspectiva altora, credeam ca e evident

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din perspectiva altora intrebarile tale pot parea foarte tampite.
Doar zic asa, nu o lua personal.
Si principalul scop al vietii, stiut din antichitate, e sa te bucuri de viata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E treaba mea sa pun intrebari tampite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce mai mancam daca totusi o sa murim? De ce mai spalam vasele daca tot in ele o sa mancam? De ce mai facem patul daca tot in el o sa dormim?
Ok, ma gandesc la mancare si la somn. :-

| Felissa13Eden a răspuns:

Ca sa lasam ceva in urma

| MariaLarissa a răspuns:

Ca esti tu prea prost

| anonim_4396 explică (pentru MariaLarissa):

Asemenea.