| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu sunt cine vreau eu sa fiu?
De ce mai traim daca toti o sa murim?
De ce?

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

De ce nu sunt cine vreau eu sa fiu? ...Pentru ca nu ai reusit inca. Dar noi, oamenii, mereu ne perfectionam. Dar odata si o data vei fii cine vrei.Cu siguranta.
De ce mai traim daca toti o sa murim? Pentru putin suferinta, putina iubire, putina.prea putina bucurie.big grin

kratos
| kratos a răspuns:

Pentru ca nu te straduiesti si nu vrei.
Pentru ca asa a fost sa fie si ar fi bine sa profiti de viata care o ai. Live your life!

| juniper a răspuns:

De aia, de aia, de aia... Daca vrei sa devii cine vrei tu, trebuie sa muncesti pentru asta, ca nu vine nimeni sa-ti ofere si eu vreau sa fiu astronaut si trebuie sa muncesc pentru asta.

| sasha a răspuns:

Ca sa se mire cei care se plictisescwinking

| sTeFaN. a răspuns:

Ai dreptate... da chiar nu stiu mai bine sa murim si apoi sa traim la infinit ce zici?

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Esti ceea ce vrei sa fii, poti sa te formezi dupa altii(sa te schimbi). nimic nu e imposibil.Traim pentru ca asta e lumea in care traim cu totii si ai dreptulwinking, vrei sa mori?! nu te opreste nimeni, constiinta ta poatetongue.Toate au raspuns, Dumnezeu le stie pe toate si nu cred ca a facut vreun lucru fara folos. ceautongue

| matchpoint a răspuns:

De ce nu esti ceea ce vrei sa fi? Pentru ca nu vrei sa fi cu adevarat; cine te impiedica?
Iar la cealaltaintrebare nici cei mai mari oameni de stiinta ai lumii nu au putut raspunde. Cine sunt eu sa ii contrazic?
sunt om deci gandesc si nu pot decat sa-l citez pe Eminescu ``ei se nasc spre a muri/si mor spre a se naste.``

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti completez si celelante de ce'uri? De ce mai maninci, daca tot ti se face foame? De ce ne mai spalam daca tot ne murdarim? De ce mai invatam doar sa descoperim cit de prosti sintem? ...Gata am completat.