| anonim_4396 a întrebat:

De ce uneori, dacă nu de cele mai multe ori, cei cuminți și (aparent) timizi se dovedesc a fi dezinvolți și fără inhibiții atunci când se deschid și se exteriorizează, uimindu-i pe toți?
Chiar mai dezinvolți decât cei care sunt extrovertiți.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde in filme? In care un păianjen te mușcă și devi superman.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cei mai multi? adica 1% Rosalia?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bună, Rosalia.
Poate pentru că foarte mulți timizi dezvoltă mai multă inteligență decât extrovertiții, drept urmare își asumă plăcerile, de exemplu.
Sau deciziile de a nu agrea anumite persoane/categorii.
Extrovertiții au vorbit mult și prost, au ascultat mai puțin, și d'aia... Sunt mai încuiați. În medie.

| Freya1 a răspuns:

Pai una este sa fi mai anxioasa și sa nu te poți desfășura cum vrei în societate, dar cand esti cu o persoana apropiata sa te simti ok si sa fi tu.Si alta e sa fi timid și retras în general și în orce conjuntura.

Deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu?!