| anonim_4396 a întrebat:

De ce unghiile mele sun galbene la virfuri, mentionez ca de putin timp le-am taiat ca erau foarte mari,, poate fi oare de la prea multa oja?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Dafyhappy
si acetona poate fi de vina, dar si oja dauneaza mult daca e data in strat gros si pe termen lung.e bine sa lasam unghia sa mai respire si fara oja.
O frumoasa zi sa aihappy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Le las atunci sa mai respire happy mersi si tu sa ai o zi frumoasa

evenso
| evenso a răspuns:

Nu de la oja ci de la acetona s-au ingalbenit unghiile.

| AndyLavy a răspuns:

Poate fi si de la oja, daca ai folosit mult timp oje de culori inchise ( rosu negru, verde albastru0 acum depinde. da-le doar cu lac o perioada, ia-ti ceva vitamine ( lac cu vitamine) si da un strat subtire.