| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni se imbata mai repede decat altii, desi beau aceiasi cantitate de alcool?

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Unii sunt mai slabi, mai sensibili la alcool decat altii.happy

lolita
| lolita a răspuns:

Cei care sunt obisnuiti cu bautura nu se imbata la fel de repede ca si ceilalti.

| gigiro a răspuns:

Depinde de mai multi factori starea de betie. de masa corporala, de cat de bine esti mancat, de odihnit, stresat, etc. Dupa ce relativ o persoana a fost rezistenta la alcool o perioada de timp, ficatul lui nu mai functioneaza corespunzator si starea de betie se instaleaza mai repede. Daca va uitati cu atentie la cei bauti-bauti, veti observa ca in marea majoritate sunt slabi, pentru ca, in timp, refuza mancarea. Ca un amanunt, cea mai cumplita si urat mirositoare boala e ciroza, cand efectiv pacientii sunt paranoici. E cumplit de urata!

| madalicious a răspuns:

Unii sunt mai "slabi de inger" si altii mai puternici de aceea unii se imbata usor altii greu.

| Vlad_Radu_1993_4i6F a răspuns (pentru madalicious):

Asta creca e cel mai retardat comentariu pe care l-am citit.

| HBK a răspuns:

Cum s-ar zice, unii au "antrenament" fata de altii.Fiecare dupa cum poate duce.Bineinteles sunt mai multi factori determinanti.