| SERIALS a întrebat:

De ce unii oameni vorbesc singuri? Se intampla sa fiti singur acasa si sa vorbiti singur?

Răspuns Câştigător
| CleanHeart a răspuns:

Mai trebuie sa vorbim si noi cu un om inteligent

| Celcestietot a răspuns (pentru CleanHeart):

Ai perfecta dreptate!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Multi din ei au probleme psihice.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e evident? laughing
Oamenii vorbesc singuri tot timpul, tot timpul. Doar ca in minte. Diferenta dintre o persoana normala si un nebun care vorbeste singur este ca nebunul o zice cu voce tare.
In minte se formeaza tot timpul idei, ganduri... imagini. Si mintea este SINGURA. Iar cand suntem singuri, eul nostru preia "controlul" si se considera tot singur, ca si cand este normal.

De unde rezulta, intrebarea ta.

| Celcestietot a răspuns:

Da, pentru ca eul meu liric nu se poate abtine cateodata si trebuie sa comunice cu sinele meu exterior.

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Huooo mi-ai furat vorbele...rușine! sad

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Dacă nu le-ai dat drumul mai repede, au fugit la mine, rușine ție, geamănul meu happy

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, tu le-ai furat, rușine tie! crying

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

M-au ales._.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vorbesc singura aproape de fiecare data cand sung singura. Pur si simplu dand o,, substanta" gandurilor mele prin cuvinte, ma ajut sa-mi intelrg mai bine propriile ganduri. Nu e cea mai luminatoare explicatie, dar e ceva. happy Pacat insa ca oamenii au instinctul de a judeca decat sa se puna prima data in locul persoanei si sa incerce sa inteleaga motivul pentru care ea procedeaza asa. Lumea, viata, psihicul si absolut tot in general functioneaza diferit la oameni, nu e nimic mai frumos decat sa vezi un om diferit. Diferit nu are numai sens peiorativ. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caci viseaza cu voce tare. Atunci cand isi imagineaza ceva, participa si vocal nu doar psihlogic.

| Blackrose18 a răspuns:

Unii oameni care vorbesc singuri isi procesează ideeile mai bine, gandesc mai bine asa