| Meme10Memu a întrebat:

Oameni dragi sa stiti ca Dumnezeu vorbeste cu oamenii si o va face si mai evident in viitorul apropiat. Eu vorbesc cu Dumnezeu ca cu Cel mai bun prieten al meu. Cand sunt singur vorbesc cu Dumnezeu despre orice si El imi raspunde. Imi raspunde din paginile Bibliei pe care am studiat-o si o citesc in continuare. Oameni buni vorbiti cu Dumnezeu si lumea va deveni mult mai buna. Cica oamenii fac ce vor cu viata lor dar ei dorm si nu stiu tot ce se intampla in corpul lor. Satan a zis ca omul va ajunge ca Dumnezeu cunoscand binele si raul si Dumnezeu ii lasa pe oameni sa vada cum ei ajung ca El cunoscand binele si raul. Singura mare diferenta este ca omul moare cunoscand binele si raul. Eva credea ca Satan ( sarpele posedat ) o indruma spre o viata plina de succes. Dar vai, a fost amagita de Satan. Oamenii spun ca fac ce vor cu banii lor fara sa le pese de Dumnezeu, dar asta e o nebunie pentru ca ei se indreapta spre moarte si cum se asteapta ei la viata vesnica daca Il reneaga pe Dumnezeu care necontenit are grija de corpul lor ca sa functioneze? Oamenii spun, cum are grija de cei bolnavi daca corpul lor se degradeaza pe zi ce trece? Dar ei uita ca sunt si oameni sanatosi, iar unii bolnavi sunt vindecati de Dumnezeu cu asistenta medicilor. Lumea e bantuita de spiritul lui Satan si daca nu vorbesc cu Dumnezeu cand sunt singuri vine Satan cu ideile lui. Cei care au facut vaccinul anti-Covid nu l-au facut de la zero ci s-au folosit de lucrurile facute de Dumnezeu. Niciun om nu a costruit vreun electron, vreun proton. Voi aveti o comunicare apropiata cu Dumnezeu?

1 răspuns:
| StoenescuIonel a răspuns:

Nu, deloc