| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii vaneaza greselile altora?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Simplu, sunt extrem de frustrați și nu știu cum să iasă în evidență.
Pa, pa.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ca sa aiba ce barfi, ca sa poata sa desfinteze respectiva persoana.Nu conteaza cat bine ai facut daca ai gresit o data, gata esti dat exemplu negativ, ai eticheta pusa.Mentalitatiraised eyebrows

| HBK a răspuns:

Pai daca te crezi "atotstiutor" le vanezi altora greselile, in loc sa te uiti la tine.Se intampla foarte des. Apare mandria de sine.

| MissAvocado a răspuns:

Ca sa iesi tu in evidenta prin ceva rau iar el prin ceva bun ca te-a gasit cu probleme dar nu e asa | ei spun numai ca sa creada lumea ceva rau despre anumita persoana, incearca sa se puna el intr-o lumina buna si pe persoana respectiva intr-o lumina rea. dar asta nu e ceva inteligent. fiecare greseste cu ceva. nici cel mai perfect om nu ar face totul perfect ideea e ca persoana respectiva ( care a grestit ) sa fie optimista sa zica - toti gresim, toti aveam zile rele, nimeni nu-i perfect, si asta il fa face sa se simta mai bine. nu e o idee ca doua persoane sa se bobardeze cu greselile facute pentru. ca atunci vor incepe inflorieile ( fiecae va mai dezvolta greseala in ceva ce nu s-a intamplat ) si vor exagera si cu greseli inocente din trecut

| maiabia1995 a răspuns:

Uneori doar ca sa le ascunda pe ale lor si sa se apere daca sunt atacati de aceea persoana. De obicei aceste persoane care vaneaza gresile altora sunt false, cu 2 fete, invidioase si geloase.
Mai bine as sta departe de asemenea fenomene.

| siwel a răspuns:

Printre altele, pentru ca a ne sti mai buni ca altii ne da satisfactie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu privesc din perspectiva vinatului si cred ca nu aveau alt atuu impotriva mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce? Fiindca unii vor sa ne corecteze, sa para cumva mai bine pregatiti, dar ce-ar fi sa ne gandim ca a gresi e omeneste si poti tasta gresit din graba?
Ei sunt mandri de cunostintele pe care considera ca le au, le avem toti, asa ca mai bine ne-am vedea barna din ochiul nostru si mai apoi paiul din ochii celorlalti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate de foame thinking nu au ce manca si au iesit la vanat thinking mai bine ar merge la pascut oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa invete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

99 % pentru a-si justifica costurile cu traiul zilnic. Restul de 1 % care chiar asta trebuie sa faca pentru ca asta le este meseria, nu fac nimic, ca-s prea simtitori...