| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce vedem moartea ca pe un lucru atat de greu? De ce ne facem idei care mai de care sinistre despre moarte si nu vedem moartea ca pe ceva frumos? Daca moartea e o teama de necunoscut asta inseamna ca trebuie sa ne facem idei rele despre acel necunoscut? Pai nici n-am cunoscut moartea, cum putem sa suferim din cauza unui lucru necunoscut?

6 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

De ce pui atatea intrebari despre moarte? Traieste viata

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Mmm nup

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Okey happy

| Эбботт_Циммерман_1994 a răspuns:

De de te-ai gândi că moartea e frumoasă? Poate ai dreptate, e frumoasă pentru noi. Dar ar trebui să te gândeşti la persoanele apropiate nouă.