| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce vedem ziua de maine ca si cum nu ar fi a noastra personal? Ne lasam asa purtati de zile si nu suntem constienti de ce facem, maine stim ce avem de facut, la 8 mancam, la 10 mergem la lucru, la 19 seara ajungem acasa,bla bla bla,mergem pe calea creata de altii si nu traim constient,totul se rezuma la ce am de facut si nu la ce vrem sa facem,vrem sa fie bine,dar pana cand o sa ne invartim in cercul asta de rutina? Mie imi place sa ma bag in toaleta pe sub usa,sa zic nu micului dejun si sa lovesc peretiida ce,sunt obligat sa iau dimineata micul dejun ca asa au zis doctorii ca e bine,e bine pe capul lor, eu vreau sa mananc cand mi-e foame si sa nu urmez pe nimeni, tu?

2 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu vrei sa mergi pe calea creata de altii, dar nici sa zbori nu poti. Daca vrei o alta cale, creeaza-ti una singur.

| Richard01 a răspuns:

Bine ca vezi adevarul, de mici suntem obligați sa învățăm ce vor alții, sa lucrăm ce vor altii, etc.Societatea este manipulată in toate domeniile.Ai spus bine ca mergem pe calea creata de altii, care au o putere materială, pentru a le merge lor bine, de unde rezultă ca omul nu mai e liber, nu face ce vrea, de acord cu tine.Eu imi doresc sa urmez o singură cale, calea Domnului.