| anonim_4396 a întrebat:

De ce visez asa urat? Ce trebuie sa fac ca mi-e frica!

Buna all! am visat azi dimineata: ca veneam din oras cu o prietena si cu prietenu meu acasa si prietena mia mi-a zis ca ea ramane la un prieten de'al nostru acasa ca e o petrecere nu mai tin minte ce era si eu am mers inainte cu prietenu meu de mana si a venit o multime de caini si ne latrau noi nu i-am bagat in seama si am mers mai in fata si ne'a iesit o femeie in fata mai batrna si facea "copii doamne ce frumosi sunteti ce bine va sta impreuna chiar un cuplu frumos sa nu va despartiti niciodata" si noi i'am zis nu niciodata nu ne vom desparti apoi am mai mers putin in fata iar eu i'am zis la prietenu-l meu daca vrea sa vina sa stea cu mine acasa ca am nepotei mei acasa la mine si sunt singura si imi este urat sa stau numai eu cu ei si el a zis ca vine dar tinundu'l de mana intr'o alta etapa de vis m-am trezit cu un cearsaf albu cu flori colorate plin de sange, atunci eu am inceput sa plang si sa imi strig prietenul am mers pe strada care ducea acasa la mine si era plina de ingeri si coroane albe apoi aproape de casa mea mi-a iesit o femeie cu un voal alb de mireasa in cap si cu ceva mancare cred ca avea in mana, si va jur era foarte urata sad eu plangeam si i-am dat "sarumana" apoi am mers in fata putin si sa facut un stalp si dupa stalpul acela era un topor care ma urmarea si vroia sa ma omoare, apoi trecand o vecina pe strada s-a pus un vant mare si toporu asta ma urmarea eu am inceput sa ma pun in genunchi sa plang si sa-i spun lu D-zeu ce are cu mine ca la biserica ma duceam mereu cand eram in tara si ca nu am injurat nu am facut nimic si femeia asta mi-a zis niste cuvinte sa zic nu imi mai aduc aminte si sa dau in topru acela cu alt topor si zicand cuvintele alea am dat in toporu ala si s-a spart pe jumatate si din cer a cazut o cruce alba direct pe casa unde erau nepoti mei, deci numai pot am plans foarte mult de frica, voi ce credeti ca se va intampla si visu asta oare ce o insemna? ajutati-ma daca puteti ca mi-e imi este foarte frica!

Răspuns Câştigător
| Adredemesconf a răspuns:

Buna!
In primul rand, eu cred ca visele nu inseamna ceva, pur si simplu in ziua aceea ai trait o experienta, care te-a impresionat, infricosat, bucurat etc. si subconștientul tau a reactionathappy.

Inainte sa te culci, poti sa spui o rugaciune, sau sa te gandesti la un lucru anume sau la cineva anume. Poate visul e de la un film de groaza daca te-ai uitat la unul, iar daca e asa, incerca sa nu te mai uiti la filme de groaza.Incearca sa dormi cu cele mai bune perne si pe cel mai bun pat din casa.

O zi frumoasa!
Vise frumoase!

2 răspunsuri:
| Izabelaisa a răspuns:

Am scris cam mult straight face

| cristina_3322 a răspuns:

Pai eu ma gandesc ca ar vrea cineva sa-ti faca rau. As zice sa nu umbli noaptea singura afara, sa mergi pe unde e lume, si sa-l tii aproape pe prietenul tau daca iesi seara cu el
Dar nu e cine stie ce, adica e un vis, data viitoare cand adormi gandeste-te la ceva frumos, nu te gandi la ceva negativ.
Ork cand visezi urat, trezeste-te si spune o rugaciune.

ai grija de tine:*