| Sabìŋaaa a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 5 luni dar nu mai simt ce simteam inainte. Inca imi pasa de el, e important pentru mine dar atat. Si ieri m-am intalnit cu un baiat de care a inceput sa-mi placa si doar am stat si am vorbit. Problema e ca m-a vazut prietenu meu si a iesit urat. Pana la urma m-a iertat ca nu i-am spus ca am iesit si l-am mintit ca eram acasa. Stiu ca poate nu trebuia sa fac asta si el m-a iertat pentru ca tine mult la mine. Dar eu nu prea mai simt la fel si ma gandesc in continuare la celalalt baiat. Ce sa fac cu actuala relatie? Totusi imi e frica sa nu il ranesc mai tare si sa sufere si mai mult :-s

Răspuns Câştigător
| Reanna a răspuns:

O poveste ca aceasta se repeta la multe persoane. Esti intr-o relatie si atunci cand esti intr-o stare anume se intampla sa apara un alt individ care ti se pare ca te intereseaza, asta doar ca sufletul tau sa "evadeze" din relatie. Dar de obicei aceasta poveste are un final trist, caci lasi persoana care tinea cu adevarat la tine si te astepti ca persoana noua sa fie asa cum crezi, dar in zadar. Ar trebui sa ai o conversatie sincera cu prietenul tau. Gandeste-te bine la ceea ce faci. Nu te astepta la prea multe de la o persoana care de abia o cunosti. Daca te desparti de prietenul tau cu siguranta il ranesti, dar daca ii ascuzi sentimentele tale fata de o alta persoana, mai rau. Spune-i adevarul si hotarati impreuna.