| Counter123456 a întrebat:

De ce zboară avioanele de câteva zile atât de jos? Credeți că este din cauza conflictului de la granițele noastre?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da, vin toate forțele NATO dar si parașutele aterizează in constanta

https://www.hotnews.ro/......centru.htm

De când a izbucnit războiul din Ucraina pe cerul României activitatea avioanelor militare s-a amplificat, iar mulți români din diferite zone ale țării au remarcat zumzetul constant al avioanelor care zboară pe deasupra. Mai îngrijorător pentru unii, pe bazele de date publice precum Flightradar24 nu regăsesc nici o informație despre avioanele pe care le aud deasupra lor. Ce se întâmplă, de fapt?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca sunt avioane militare, da, patruleaza din cauza conflictului din Ucraina.
Cauta contul MApN pe Facebook, acolo anunta toate miscarile astea. Au venit multe trupe NATO in tara, de cand a inceput razboiul Rusia-Ucraina.