| Berlinu a întrebat:

De la ce varsta incepi sa te simti batran? E normal sa te simti batran la 30 de ani? Ce va face sa va simtiti tineri?

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Intrebarea ta este cam abstractă.
Nu cred că te vei simții bătrân lângă o persoană de 40+.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Idealurile.

| SilentRain a răspuns:

Abia fac 2 *si ceva*, ma simt bătrâna, nu are relevanță varsta daca sufletul tau e tânăr/bătrân

| Apokales a răspuns:

Prima data m-am simtit batran cand a venit una de 14 si mi-a spus ca-s batran, asta dupa ce i-am spus varsta mea straight face. Asta legat de varsta. Poate ca vor spune altii ca esti tanar in suflet, ei bine, nici acolo nu stau prea bine, altii mi-au zis ca dupa replicile date pe aici as avea vreo 40 straight face. Si am vreo 20 straight face.

Poate suna aiurea, dar ma simt tanar cand ma joc, cand ma prostesc, cand pare infantil ceea ce fac si ii determin pe alti adulti sa se simta jenati de comportamentul meu, atunci stiu ca am spart conventiile sociale si am iesit din randul celor "maturi".

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Depinde de vârstă biologica si nu de cea fizica. Sunt bătrâni care se simt tineri si sunt tineri care se simt bătrâni.
Sănătatea. Ea arata vârstă biologica.