| KKarl a întrebat:

De o lună am început să merg desculț prin parc și uneori pe stradă. Am călcat prin noroi, pentru că a fost perioada aceasta cu ploi. Mă simțeam ca în copilărie. M-am întâlnit cu multe persoane de pe stradă, care se uitau ciudat la mine.
Mi-am luat și familia și am mers în parc, unde am stat desculți.
Întrebarea este: Ce părere aveți despre oamenii care merg desculți? sau Cum ați privi un asemenea om?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Tinand cont de temperaturile si vremea din ultima luna, i-as privi cu ingrijorare. I-as intreba daca au asigurare medicala.

Facand abstractie de asta, i-as privi cu simpatie. Si mie imi place sa simt pamantul sub talpi, pamantul, nisipul, iarba... mai putin noroiul si asfaltul happy cred ca are loc un schimb energetic foarte benefic pentru noi, cand atingem pamantul direct.

Răspuns utilizator avertizat
| Kaℓi a răspuns (pentru KKarl):

Nu inteleg, ce ai citit?
Eu am citit piesa lui Neil Simon happy

Răspuns utilizator avertizat
| Kaℓi a răspuns (pentru KKarl):

Estul Rusiei... Kamceatka?

Răspuns utilizator avertizat
| Kaℓi a răspuns (pentru KKarl):

Esti scuzat...
N-am inteles nimic, insa te cred pe cuvant happy
Ai grija sa nu racesti, in rest, go for it! feel the ground, keep your feet on the ground!

Răspuns utilizator avertizat
| Kaℓi a răspuns (pentru KKarl):

Pe forumul Barefoot?
big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Kaℓi a răspuns (pentru KKarl):

Am inteles.

Si eu umblu uneori desculta, dar vara happy mi s-a recomandat treaba asta acum cativa ani de catre medicul meu, pentru ca eram "untouchable", laughing aveam atata energie statica incat pocneam de cate ori ma atingea cineva. A functionat, cred ca m-am "descarcat" in pamant happy

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că ar trebui să fie foarte eliberator.

| whatevernvm a răspuns:

I-as privi fascinata daca ar calca intr-un ciob si ar face o lambada pe acolo cu tipete si plansete

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

Cred ca daca as intalni oameni desculti, i-as privi cu simpatie si curiozitate, dar... risti sa te imbolnavesti. Eu n-as face asta.

| Oana92 a răspuns:

Eh, am vazut si oameni mai nebuni. Cand o sa iti intre un ciob sau un cui o sa te saturi de mers descult...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as suna la cel mai apropiat spital de nebuni ca sa ma interesez daca a fugit cineva sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| BadAngel3 a răspuns:

Ciudat...

Răspuns utilizator avertizat
| Dinu_Desculţ_1959 a răspuns:

Oameni normali şi fericiţi. Oameni care iubesc Natura şi Libertatea. Oameni cu "open mind".
Am tot respectul pentru ei!