| IonelAndrei7 a întrebat:

De o luna canta cucuveaua in apropierea casei mele. Ce înseamnă asta? E doar o pasare care are cuib prin zona asta sau se va întâmpla o nenorocire? Am văzut că se duce și la vecini și cântă. Cum sa dau de cuibul ei? E păcat dacă o omor? Vă rog ajutor.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu inseamna nimic, vezi-ti de viata ta.

| Eireann a răspuns:

E doar o pasare si nu vad de ce vrei sa o omori.

| IonelAndrei7 explică (pentru Eireann):

Pai când cântă aceasta pasare am înțeles că se întâmplă o nenorocire.

| Eireann a răspuns (pentru IonelAndrei7):

O superstitie fara nici o logica.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

N-are nimic dacă cântă. Nu te lua după toate superstițiile băbești pe care le-ai auzit la tanti Geta de la colțul blocului.