| anonim_4396 a întrebat:

De obicei tineti mult la prima impresie pe care v-a facut-o o persoana? Va schimbati cu greu aceasta impresie?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, judec dupa primele aparente indiferent daca se zice ca nu e bine. Se stie ca cel care sta mult pe telefon in internet ascunde multe chestii, fetele cu unghii false si mult fard au latura neagra si lista continua. Banuiesc ca cine traieste in padure nu minte si zice tot adevarul laughing pentru ca toata lumea minte in ziua de azi

| AFR81 a răspuns:

Conteaza destul de mult, dar pot sa o si schimb pe parcurs.

| RAY a răspuns:

Cum ipocrizia defineste omenirea stiu ca toti sunt la fel doar pe interes atat asa ca nu pun pret pe oamenii, pun pe electronice, haine, banii etc omul e ca sarpele te musca atunci cand nu te astepti te ea frumos isi vorbeste apoi te injunghie pe la spate

| LoveSleep a răspuns:

Nu țin la ea, dar nici nu mi-o schimb. N-o fac pentru că nu e nevoie. Am un talent incredibil la "citit" persoane.

| Doub a răspuns:

Nu, mi-o schimb foarte uşor.

| RainmakerX a răspuns:

Nu tin deloc la prima impresie...
M-am inselat de prea multe ori ca sa mai tin cont de ea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sincer tin..adica la prima impresie analizez mult comportamentul si imi fac o idee fixa..cam prea fixa ce e drept.

| Suck a răspuns:

Nu țin la nici o impresie, oamenii oricum au 10 fețe.

| Sociopat a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, da, prima data "Doamne ce om bun" si dupa vezi ce jigodău e. :]]]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

nu, oamenii sunt destul de imprevizibili.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi fac o prima impresie dar mi-o schimb imediat. de fel prima impresia e cea de care te increzi cel mai putin. asa ar trebui

| L1feDRAIN a răspuns:

Depinde de situatie...

Pai, prima impresie facuta e doar o "presupunere", daca persoana e de fapt altfel, atunci cind "arata" lucrurile astea mi se face din "presupunere" in concluzie si stiu cum e acea persoana, nu schimb nimic.

| BizSinir a răspuns:

Pff, pentru mine prima impresie nu conteaza. Din punctul meu de vedere fiecare gest al sau, pana si cel mai involuntar denota latura personalitatii sale reale. Deci, la mine nu prea conteaza prima impresie pentru ca n-ai cum sa cunosti un om. Este imposibil, dar acum depinde si e la om la om. Nu se aplica la toate persoanele gandirea meawinking

| Coquinesza a răspuns:

Am dat peste persoane care mi-au creat o prima impresie naspa, si ulterior s-au dovedit a fi persoane misto.
deci nu, nu conteaza.
il poti prinde intr-o pasa mai proasta, nu trebuie sa tragi concluzii din prima.

| Război a răspuns:

Nu si nu.