| andreea1valentina6768 a întrebat:

Deci am auzit ca fumatul duce la chelie, dar tata are 60 de ani si fumeaza de la 14 si are tot parul si chiar este inalt(se zice ca nicotina stagneaza cresterea). E adevarat? Daca da, el de ce e mare si are tot parul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fumatul NU afecteaza caderea parului!
Parul creste si cade din cauza hormonilor tai, sau a mostenirii genetice, de la parintii tai.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tutunul (nicotina) si vaparea (cu arome/substante chimice) afecteaza plamanii, nu parul si nici alte organe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă nu a murit încă de cancer la plămâni, dar urmează. O să fie un mort frumos, fără chelie.

| andreea1valentina6768 explică (pentru sadrian46):

Ha,macar eu am parinti, nu ca tine.

| sadrian46 a răspuns (pentru andreea1valentina6768):

Ha, eu nu am spus că nu ai, ți-am spus ce face fumatul cu părul.
Eu de exemplu am avut un cumnat, cu păr mult și fumat și mai mult. Și a rămas fără păr, că a murit de cancer la plâmâni la vârstă tânără. Ha!

| Drimmero a răspuns:

Barbatii chelesc aproape doar genetic, rar din cauze legate de alimentatie, stres si altele.

| Celcestietot a răspuns:

Fiecare organism poate reactiona diferit.

| Invictusman a răspuns:

Nu, stresul, genetica și unele boli gen autoimune duc la chelire nu nicotina.