| anonim_4396 a întrebat:

Deci pe mine pur si simplu ma depasesc unele intrebari(in special cele religioase)eu credeam ca aici se posteaza intrebari cu un scop:cand ai nevoie de un ajutor cu adevarat si ceri sfatul; de cand mai mult de 50% dintre membri isi dau cu parerea despre zeitati, despre Dumnezeu, despre atei, etc? sa lasam explicatiile astea si datu' cu parearea pe mana celor care cu adevarat stiu, cauta dovezi si se pricep in acest domeniu; momentan noi avem fiecare drepturile noastre sa credem in ce vrem, in ce stim noi ca e corect si bine, pentru ca mereu vor exista opinii diferite si nu are rost sa ne contrazicem ca fraierii; ca nu schimbam nimic; corectthinking
Si acum sa fim seriosi; care-i faza cu TPU in momentu' de fata? eu simcera sa fiu, nici macar nu mai am la ce intrebari sa raspund, pentru ca intrebarile predominante sunt de fapt cv de genu':faceti-mi si mie tema la.; sau ce trebuie' sa fac la jocu' ala? sau cum descarc aia? saulaughingboala fetelor de 7-12 ani:imi place de un baiat ce fac? OMG, pai si aia care cu adevarat au o problema? care au nevoie de ajutor? nici macar nu primesc raspuns pentru ca intrebarea lor nu se vede din cauza aglomerarii site-ului cu toate tampeniile posibilehappyvi se pare normal?
BRAVOlaughingsuper! tineti-o tot asa!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Tu faci parte din acel 30 % din site.care cat decat are ceva in cap, si merita sa iti bati capul pentru ei!
Nu.nu e normal ca se pun asemenea intrebari!
Dar gandeste-te logic. unde suntem? pe internet!
avantajul la internet este ca e locul unde oricine poate pune orice intrebare il framanta pe el. fara sa ii stie nimeni adevaratul nume, si fara sa fie tras la raspundere!
Ce vezi tu intrebari tampite.e, asta reflecta inteligenta si gandirea acelei persoane!
E pacat ca pe site gasesti multe de intrebari de genul asta...dar ajungi sa te impaci cu ideea asta!
Pana la urma TPU e un site format in special din copii ...cam asta e gandirea lor! intra putin la dragoste si sex.si te lamuresti!
Anyway ...priveste partea pozitiva, cu atatia useri batuti in cap pe site.ies in evidenta cei mai inteligenti!
Si daca macar 30 % din useri au ceva in cap. atunci merita sa navighezi printe sutele de intrebari tampite doar ca sa gasesti o intrebare pus de un user cu ceva in cap.si care chiar are nevoie de ajutor
cel putin asta e motivatia mea big grin

| ladyMillion a răspuns (pentru Apache):

Dar eu nu ma consider mai desteapta decat altii,adica fiecare are ceva in cap(fie si foarte putin acel ceva)insa nu este lucrul acesta cel care ma-neveaza, ci faptul ca unii care n-au pur si simplu ce face, n-au cu cine vorbi posteaza toate tampeniile pe acest site; si totusi cu ce scop?

| Danutza27 a răspuns:

Daca poti da o mina de ajutor este bine.