| jaquelineee a întrebat:

Deci povestea e asa, am fost cu un tip in jur de doi ani, tot ne mai certam si desparteam. odata ne-am despartit de tot urat cu cearta, injuraturi bla bla, acum o saptamana am fost amandoi in acelasi loc si ne-am sarutat. urmatoarea zi i-am zis pe mess sa nu mai zica la nimeni ce s-a intamplat. La scoala vedeam ca se uita la mine si etc asa ca am pus-o ep o prietena sa ii vorbeasca despre mine iar el i-a spus ca nu ii lace de mine. ma ignora... ce sa fac sa ma placa iar?

5 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Nimic.nu ai mandrie deloc. dupa cum s-a purtat atunci cu tine, si dupa cum o face acum nu prea merita nimic, sincer.

| jaquelineee explică:

Am uitat sa mentionez ca discutia dintre cei doi era ceva de genul

ea : hai ca am vaz ca te uitai la jaque
el : da ce tot imi zici de ea? te-a pus ea? poti sai spui ca nu-mi place!

| anamariaiuliana a răspuns:

Dece nu te-ai dus tu sai spui?

poate ii era mai bine sai spui

oricum vorbeste cu el si spune-i ce simti

bafta!

| anducu a răspuns:

Te place! dar eu una cred ca dupa atatea certuri ii e si lui greu sa o ia iar si iar de la capat.

dca te tot certai cu el apoi la scurt timp va impacati, daca dupa e v-ati despartit el te privea frumos, daca dupa o perioada v-ati sarutat chiar daca nu erati impreuna, e iubire

si iubirea nu trece asa usor. ati fost mult timp impreuna, deci.

eu zic sa incerci sa faci tu primul' pas

dar tu! nu altcineva! spune-i ce simti, spune-i! poate apoi va fi prea tarziu, poate cand vei realiza ca trebuia sa ii zici, are prietena sau...cine stie

:*kiss

| Petronela_9133 a răspuns:

Mai intai sa te hotarasti daca tie iti place de el sau nu. Apoi, in functie de decizia ta, vei sti daca se merita sa iesi "la atac" sau nu. Eu as zice sa-l intrebi pur si simplu daca vreti sa va mai intalniti ori nu, dar fa-o ca si cum nu ti-ar pasa daca te refuza. Si poti plusa, zicandu-i ca daca nu poate sa iasa cu tine tu oricum ai de gand sa faci altceva, poate sa si iesi cu altul. Fa-l sa creada ca nu toata lumea incepe si se termina cu el. Fii sigura pe tine si nu lasa garda jos in fata lui. Daca tine la tine, il vei avea la picioare, daca nu, inseamna ca nu e pentru tine.Meriti mai mult.