| NothingImportant200 a întrebat:

Dementa mea de diriginta, m-a mutat in banca cu un baiat, iar mie nu imi plac cu el. E naspa:-& Va rooog... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GeorgianaGeo1 a răspuns:

Hey!wave. Pai. Ea a avut un motiv sa te mute. Poate ca:
-A vazut persoana cu care stateai ca a copiat;
-Te-a vazut ca vorbeai cu colea ta de banca (din cate am inteles e fata);
-Poate va vazut cand v-ati certat.
-ETC
Sunt multe motive.Nici eu nu sunt multumita ca m-a mutat in a 3-a banca... Nu fi suparat! Despate-ti un pic banca de colegul tau si nu il mai baga in seama! Si eu faceam acelasi lucru cand eram in a 2-a banca :d! La mine s-a intamplat in clasa a 1-a sa ma mute cu 2 baieti enervanti.Stai linistita :d

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este frumos să o faci dementă că te-a mutat cu un băiat de care nu-ți place. Nu este obligatoriu să stai cu cine îți place, situația dacă o impune stai cuminte și cu trecerea timpului o rogi frumos să te mute cu altcineva!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In mod sigur a avut un motiv sa te aseze in banca aceea.
Poate s-a gandit ca, daca tot nu va placeti (probabil reciproc), n-o sa stati prea mult de vorba si n-o sa deranjati orele.
Poate ca a sperat ca baiatul cu pricina sa te mai invete un pic limba romana, ca, din cate vad, nu pare sa fie pasiunea ta. "Iar mie nu imi plac cu el"...in ce limba e chestia asta?
Poate s-a gandit ca, doar nu te mariti cu el ca sa-ti placa, deci, sa stai doar cu el in banca nu ar fi nicio problema.

| clauss a răspuns:

Mituieste ti diriginta si sa vezi atunci, explica i ca nu poti sta cu el ca nu te poti concentra la invatatura

| FaraNume_7993 a răspuns:

Pai daca nu iti place sa stai in banca cu el... spune-i sa te mute in alta banca!
Eu asa as face!big grin
papa
pup

| Mileycyrus_3073 a răspuns:

Acum stai nu ai ce sa faci simplu

sau ii spui ca te deranjeaza si ii spui ca vrei sa te mute

| NothingImportant200 explică:

Am mancat o litera, se mai intampla, nimeni nu e perfect!winking

| craniul a răspuns:

Ce cls esti"?